Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

kodin perusmenot

Vierailija
31.08.2014 |

Mitä kuuluu kodin perusmenoihin? Kaksi koulua käyvää lasta, miehen oma velaton talo, toisella työmatka useampi kymmen kilsa.onko vähemmän ansaitsevan laitetava kaikki tulonsa kodin tarpeisiin, jos isompi tulonen ei osallistu? Eli mikä on normaalia perhen rahankäyttöä? Mitä mieltä siitä, että lapsilla eikä minulla ruokaa, mies ei muka huomaa eikä ole kuulevinaan asiasta.hän on kavereidensaseurassa lähes aina, nytkin pe illan myöhään, koko lauantain myöhään ja tänään samoin. Tekee pimeitä töitä, kuulema emme muuten pärjäisi? No ne nikuin muutkin tilit menee autoihi ,veneeseen,mönkijään, nyt osti vanhimmalle lapselle auton, ja muuta tarve-esinettä. Nuorempi omistaa yhdet kengät ja joutuu antaman lahjarahansa ruokaan. Epäilen ettei homma ole normaalia.  Iesei tee yhtään mitään kotona, siis ei todella mitään.muutenkin hän tekee vain sitä mikä onmukava tai mistä saa rahaa. Äh, taas tulee paska olo, mut helpotta tää avautuminen,että saa vähään ees hengähtæ. Ja eroa turha esittää, pelkään etä lasten koulut kärsii, eten pysty maksaa niitä. Ukko ei elareita maksa, näin on sanonu.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jokainen perhe sopii keskenään miten kulut jaetaan. Joillakin on yhteiset rahat. Tuskin sun tilanne eron takia ainakaan huonommaksi menee, mutta itsepähän valintasi teet.

Vierailija
2/2 |
31.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ei voi kuin ihmetellä miksi olet tuollaisessa suhteessa, huh huh. Kyllä Kelasta saa minimielarit lapsille, jos e mies maksa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla