MÄ SAIN TÖITÄ!
Naurettavan hyvä tunne nyt! Olen 1,5 vuotta etsinyt töitä, ollut joskus haastatteluissa. Yleensä vain rekryfirman haastatteluissa, pari kertaa ihan työnantajalle saakka päässeenä, mutta sitten on tullut "kiitos ei kiitos" viesti. 2 viikkoa sitten yksi rekryfirma ohimennen sähköpostilla kysyi olenko kiinnostunut töistä edelleen kun heillä on tämmönen paikka auki, kiinnostaako? Ja kiinnosti se, joten vastasin että kyllä toi kiinnostaa. Olisi paljon töitä joita olen ennenkin tehnyt siinä lueteltuna.
Se jäi siihen, ei mitään muuta yhteydenottoa ei mitään, kunnes eilen työnantaja soitti ja kysyi voiko tehdä puhelinhaastattelun nopeasti. 10 minuuttia ja sitten se kysyi voisinko aloittaa 1.9. :D
Mä sain TÖITÄ! Ihanaa!
Kommentit (20)
Kiva lukea onnistumisistakin joskus! Onne sulle:)!
Tosi hyviä uutisia. Itse edelleen työttömänä, mutta tällaiset viestit aina antaa toivoa minullekin, että ehkä minullekin se työpaikka vielä aukeaa. Onnea ap:lle!
7kk työttömänä. Keskiviikkona haastattelu! Olisi mukavaa päästä taas töihin :)
[quote author="Vierailija" time="22.08.2014 klo 18:02"]Onnea, minäkin aloitan 1.9 :)
[/quote]
Onnea, aloitat 1.9., huomaathan loppupisteen päivämäärissä :-)
Mahtavaa, onnea!! Minäkin sain juuri muutama viikko sitten töitä, aloitan myös 1.9. :)
Onnea! Toivottavasti täälläkin natsais. :)
Näitä onnistumistarinoita lisää, pliis! Onnea ap!
No nythän on toki niin ettemme tiedä onko tapaus totta. Jos on niin onnea, jos ei niin luoja meitä auttakoon.
[quote author="Vierailija" time="22.08.2014 klo 16:41"]Naurettavan hyvä tunne nyt! Olen 1,5 vuotta etsinyt töitä, ollut joskus haastatteluissa. Yleensä vain rekryfirman haastatteluissa, pari kertaa ihan työnantajalle saakka päässeenä, mutta sitten on tullut "kiitos ei kiitos" viesti. 2 viikkoa sitten yksi rekryfirma ohimennen sähköpostilla kysyi olenko kiinnostunut töistä edelleen kun heillä on tämmönen paikka auki, kiinnostaako? Ja kiinnosti se, joten vastasin että kyllä toi kiinnostaa. Olisi paljon töitä joita olen ennenkin tehnyt siinä lueteltuna.
Se jäi siihen, ei mitään muuta yhteydenottoa ei mitään, kunnes eilen työnantaja soitti ja kysyi voiko tehdä puhelinhaastattelun nopeasti. 10 minuuttia ja sitten se kysyi voisinko aloittaa 1.9. :D
Mä sain TÖITÄ! Ihanaa!
[/quote]
Olen iloinen puolestasi. :) Tosi hieno juttu!
Onnea!