Minkä ikäisenä lapset alkaa kärttää merkkivaatteita?
Tässä odottelen kauhulla sitä aikaa. Eskari-ikäinen ei vielä merkeistä perusta mut alkaako se rumba heti koulussa?
Kommentit (11)
Ei meillä ekaluokkalainen ymmärrä merkkien päälle. Riittää että tyttö tykkää vaatteesta :)
[quote author="Vierailija" time="21.08.2014 klo 18:05"]
Ei meillä ekaluokkalainen ymmärrä merkkien päälle. Riittää että tyttö tykkää vaatteesta :)
[/quote]
Eikä meillä tokaluokkalainen. Haluaa edelleen haalarin (toppahaalarin) talveksi kun on kuulemma kätevämpi kuin takki ja housut =)
Näköjään heti synnytyslaitokselta päästyään.
t. Juuri Ukiksi leivottu mies
5 luokkalainen meillä tuntee merkit jo tarkasti. Vielä kelpaa muutkin vaatteet.
Meillä 11v haluaisi kovasti merkkituotteita..mutta kelpuuttaa kivan näköiset halpiksetkin vielä. Dc:n skeittikenkiä ja cappejä olen tosin ostanut.
Meidän 10v (tyttö) ei välitä merkeistä yhtään. Kaikki käy, kunhan on muuten mieleinen.
Yläasteella silloinkin sporttimerkkejä kuten adidasta ja pumaa. Lukiolaisena ei oo dieseliä ja mitä nyt niitä onkaan. On tilannut verkkokaupasta ulkomailta jotain.
Meillä poika alkoi marmattaa jo 6 vuotiaana että käppi tai lippis ei ole aito jos ei siinä ole niin ja niin monta tikkiä. Vein hänet kauppaan ja näytin merkki lippiksiä ja "ei merkki" lippiksiä. Loppui nurina lyhyeen :D
Nelosluokkalaista poikaamme ei vaatteet tai niiden merkit kiinnosta.
4v alettiin kiusata välikausihaalareista siirtyi housuihin ja takkiin ja nyt kohta 6v halusi merkkilippiksen plus farkut.