Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kristinuskon suurin tappaja tässä maassa on ollut materialismi= paholainen!

Vierailija
14.08.2014 |

Se vie sielun väärille poluille, kun haluaa tässä elämässä tavaraa ja ulkonäköä ja silloin se itse elämän tarkoitus unohtuu ihan kokonaan. Elämän tarkoitushan on löytää se RAKKAUS sydämessään, joka on olennaisin osa kristinuskoa anteeksiannon ja uskon lisäksi.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sanoi hän, istuessaan sisätiloissa kotonaan tietokoneensa ääressä.

Miksi et ole kuin kedon kukka tai taivaan lintu, pohti joku juutalainen hippikin aikoinaan.

Vierailija
2/4 |
15.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aijaa.. Mä taas olen huomannut, että kristityt ovat pahimpia materialisteja. Aina pitää saada uusi kännykkä ja uusia vaatteita. Ja sitten vedotaan seurakuntalaisiin, että jos sä vähän avustaisit meidän kirkkoa? Ei ne rahat ruokaan tai Jumalan sanan levittämiseen mene.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="15.08.2014 klo 07:58"]Aijaa.. Mä taas olen huomannut, että kristityt ovat pahimpia materialisteja. Aina pitää saada uusi kännykkä ja uusia vaatteita. Ja sitten vedotaan seurakuntalaisiin, että jos sä vähän avustaisit meidän kirkkoa? Ei ne rahat ruokaan tai Jumalan sanan levittämiseen mene.

[/quote]

Lisään vielä, että menisivät oikeisiin töihin perkele, eikä kinuttaisi rahaa köyhiltä.

Vierailija
4/4 |
15.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikea vastaus on: koulutustason nousu.