Kiloklupi
Kiloklupin sivut eivät toimi! Mukamas tämän päivän suljettu uudistusten takia. Onko muilla tietoa?
Kommentit (2)
Kiloklubi uudistuu – käyttökatko tiistaina 12.8.2014
Kiloklubi saa uuden ilmeen ja sujuvamman käyttöliittymän, sekä lisäpalvelun, mobiilissa toimivan Kiloklubi premium -palvelun. Uudistusta varten Kiloklubin sivustolla joudutaan tekemään muutostöitä, minkä takia sivusto on suljettuna tiistain 12.8.2014.
Kiloklubi tulee käyttämään Sanoma-tiliä, jotta käyttäjämme pääsevät hyödyntämään samoja salasanoja kaikissa Sanoma Media Finlandin palveluissa. Tilimuutoksesta johtuen suosittelemme Kiloklubin käyttäjiä vaihtamaan tänään maanantaina salasanansa Sanoma-tilin hyväksymäksi. Salasanassa tulee olla vähintään kuusi merkkiä. Merkeistä pitää löytyä kirjaimia sekä numeroita.
Salasanan pääsee vaihtamaan näin: kiloklubi.fi -> omat tiedot -> salasana. Salasana on hyvä vaihtaa myös siksi, että sen myös muistaa oikein. Uudistuneeseen palveluun pitää kirjoittaa salasana uudelleen. Palvelu ei muista sitä automaattisesti.
Uuteen Kiloklubiin on tarkoitus siirtää kaikki vanhan palvelun tieto eli käyttäjien ruokapäiväkirjat, liikunnat ja reseptit löytyvät myös uuden palvelun puolelta. Palvelun käyttötapa pysyy myös samana, toimintojen pitäisi vain sujua helpommin.
Kiloklubi premium –mobiilisovellukseen pääsee tutustumaan kuukauden ajan ilmaiseksi. Ohjeet käyttöönottoon löytyvät uuden palvelun etusivulta. Palautetta uudistuneesta palvelusta voi lähettää osoitteeseen: info@kiloklubi.fi.
Iloista, kevyttä syksyä uudistuneen Kiloklubin kera!
Toivoo,
Liina Putkonen
projektipäällikkö
Kokeile kiloklubin sivuja, josko ne toimisi.