Annatteko lastenne katsoa muumeja?
Siis vaikka Jansson oli lesboseksuaali? Minä en tahdo ottaa riskiä, että lapset kasvavat niiden vuoksi jotenkin vinoon. Myös kaikki muumituotteet ovat pannassa.
Kommentit (12)
Siinä ohjelmassahan mainostetaan lesboutta joka välissä, kyllä. Todellakin sairas ohjelma. :D
Ei se toven lesbous haittaa, mutta ne muut vaikutteet! Pappa polttaa, NUUSKAmuikkunen se vasta polttaakin, haisuli ryyppää, hattivatit näyttävät sanonko miltä, Hemuli on mies ja käyttää kuitenkin mekkoa jne. Aivan sairas ohjelma!!! Tai sitten ei... ;)
Hattivatit näyttävät pippeleille. En oo koskaa tykänyt muumeista muutenkaan. Joten hyvä kun nyt sain vihdoin varmuutta asiasta.
No, meillä ei katota muumia, koska lapset pelkää videoiden mörköä ja taikuria.. Mutta eivät kuitenkaan kirjasta luettuina..
Siis että ihan LeSBoSeKsuAaLi! xDD Cauheeta kertakaikkiaan...
Harmittaa kun oltiin viimevuonna Muumimaailmassa ainakin neljä tuntia, nyt sitten ollaan varmaan kaikki lesboja. Oon kyllä vatupassilla yrittänyt katsoa kuinka kieroon tuo neiti kasvaa mutta kupla on ainakin toistaiseksi keskellä..
Voi elämä sentään.