Tykkäätkö Zaran vaatteista?
Itse tykkään kauheasti, mutta mitkään Zaran housut ei oikein näytä hyvältä mun päällä.
Kommentit (7)
Hienoja löytöjä olen tehnyt alennusmyynneistä, esim. tänä kesänä kuudenkympin siisti jakku kahdellakympillä, neljänkympin hame viidellätoista eurolla. Siistejä perusvaatteita.
Periaatteessa kivoja vaatteita, mutta aina liian rimpsuisia, liian avonaisia. liian kireitä, liian isoja, liian istumattomia, liian kimaltelevia, liian jotakin. Miehelleni sieltä löytyy paljon hyvännäköistä, naisten vaatteet eivät vain sovi mulle ikinä.
kaikki muut sopii mulle paitsi ne housut. Rakastan myös Zaran kenkiä ja lakkkuja ja myös lastenvaatteita.
Miesten XL-paidat vaan liian nafteja monesti, miehelläni liian iso haba :-)
Myös lastenvaatteissa pakko ostaa isompaa, kuin mitä ikä kokolapussa näyttää.
On sellainen kauppa, johon en saisi mennä ollenkaan, koska aina löytyy jotain ihanaa, mikä on pakko ostaa. Mallit juuri sopivia sirolle ja hoikalle tytölle. Itselleni sen sijaan en ole edes katsellut Zaran vaatteita.
Yks lempparimerkeistä :)