Tauski penää Sedulta tonnin velkaa. Lukekaa juttu tarkasti: onko kyseessä kolme tonnia, kaksi tonnia vai tonni?
Kommentit (11)
Täysin selvää: tonni biisistä ja kaksi tonnia sovituista keikoista. Tehty kappale toteutui mutta Tauskin keikat peruuntuivat. Seduko perui. Tauski haluaa rahat ainakin tekemästään laulusta, jota Sedu on esittänyt.
Eikös niistä Tauskin kuudesta lapsesta kolme oli jo aikaa aikuisia???
"– Maksoin levyn oikealle tuottajalle 2 000 euroa. Tuota tonnia Tauski perää keikasta, jota hän ei koskaan tehnyt, Koskinen jyrähtää."
Eihän tuossa ole päätä eikä häntää.
Voi ei :( Ja tämän välirikon takia ei ehkä saada enää kaksikolta yhtä hienoa biisiä kuin "Minä muistan sinut aina".
Voisiko joku kuitata Zedun velan Tauskille? Ändi, Teeffaan, kukaan?
Vierailija kirjoitti:
Kumpikin osapuoli puhuu eri asioita.
Voihan se olla, ettei kumpikaan ihan tiedä sitä oikeaa summaa.
Tämä onkin sitten ensi syksyn YO kokeissa pitkän matematiikan tehtävänä.
Vierailija kirjoitti:
"– Maksoin levyn oikealle tuottajalle 2 000 euroa. Tuota tonnia Tauski perää keikasta, jota hän ei koskaan tehnyt, Koskinen jyrähtää."
Eihän tuossa ole päätä eikä häntää.
On siitä jos lukee jutun. Siis lukee eikä vain silmäile.
Tauski sanoo että velkaa on 2000+1000 = 3000 , mutta sille riittää että Sedu maksaa 1000€ joka on muuta kuin se peruuntunut keikka.
Sedu taas anoo että 2k on jo maksettu (ei Tauskille vaan tuottajalle) ja tonni jota Tauski vinkuu häneltä on se keikkapalkkio (jota ei siis järjestetty)
Tämän takia tytöt kannattaa laittaa asiat paperille.
Sedu on nykyää ihan peeaa. Järkyttävää.
Kumpikin osapuoli puhuu eri asioita.