Tällä palstalla esiintyy paljon naisvihaa
Kommentit (78)
Täällä esiintyy ylipäätään paljon vihaa. Kaikkea kohti.
Ei palstalla miehiä ole. Nainen on naiselle susi.
Mitäs vihaa tuo sinun aloituksesi on?
Olen huomannut saman. Alkaa mennä usko ihmiskuntaan, kun vielä nykyäänkin joku kirjoittelee tuollaista.
Kannattaisikohan pysyä siellä kotona ja poissa ruudun ääreltä jos pikselit menevät tunteisiin.
Vierailija kirjoitti:
Mieswihaa on vielä enemmän.
Ei ole.
Vierailija kirjoitti:
Kannattaisikohan pysyä siellä kotona ja poissa ruudun ääreltä jos pikselit menevät tunteisiin.
Tämä! Saa olla kyllä aika heikko kasa paskaa jos jotkut pikselit menevät tunteisiin. LOL
Huomiota haetaan, vaikka negatiivistakin. Pääasia on, että joku reagoi jollakin tavalla. Ehkä negatiivista huomiota hakeva ihminen on totaalisen yksinäinen, kun yrittää niin äärimmäisiä keinoja tullakseen huomatuksi.
Agenda Europe. Persutrollit yrittää spämmillään mielipidevaikuttaa niin että vanhat sukupuoliroolit ja naisen alisteinen asema säilyisi.
Ilmiö on maailmanlaajuinen. On selvää, että kun valkoinen heteromies kokee ikiaikaisen asemansa uhatuksi niin vastaisku seuraa.
En ole naisvihaa kohdannut palstalla. Plösömammat taas keksinyt sidukkapäissään tämänkin asian.
Naisvihaa on naisille se että keskustellaan heidän luonteenominaisuuksista, heidän kieroiluistaan, tekemistään vääryyksistä tai virheistä sekä feminismistä mikä itsessään perustuu täydelliseen utopiaan ja mielipuolisuuteen.
Eli kaikki se on naisvihaa mikä kohdistuu negatiivisesti naiseen vaikka hän itse olisi sen aiheuttanut ja syyllinen siihen.
Nainen saa siis tehdä,mitä,tahansa mutta sinä mies olet misogyyni mikäli toteat naisen tekemisen ääneen.
Tässäpä se naisviha pähkinänkuoressa.
Määrittele naisviha? Onko esim. naisvihaa, jos kritisoi hallitusta? Onko se naisvihaa, jos kritisoi intersektionaalista marxilaista feminismi -ideologiaa? Onko naisvihaa jos Tytti Yli-Viikari saa idiooteilta alatyylistä kuraa niskaansa, samaan tyyliin kuin Sipiläkin sai? Toisaalta, onko se miesvihaa, jos jatkuvasti palstalle tulvii keksittyjä valheellisia miesaloituksia, jossa mies on käyttäytynyt törkeästi?
Vierailija kirjoitti:
Agenda Europe. Persutrollit yrittää spämmillään mielipidevaikuttaa niin että vanhat sukupuoliroolit ja naisen alisteinen asema säilyisi.
Oletko sinä niin heikko, että mielipiteisiisi on jollakin random-palstalla helppo vaikuttaa? Hanki selkäranka ja kasvata paksumpi nahka.
Tällä palstalla esiintyy paljon naisidiotismia. Ei sellaista kukaan normaali jaksa.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mieswihaa on vielä enemmän.
Ei ole.
Jo pelkästään palstasensuuri aiheuttaa sen, että mieswihan määrä on varmaan kymmenkertainen. Naisten mollaaminen saa ketjun katoamaan.
Miesten solvaaminen on nykyään niin valtavirtaa ja olennainen osa normaalia retoriikkaa, ettei sitä aina edes huomaa.
Palstauulit. Poliittinen puoluekanta ei ole selvillä.