Millä suojata parveke ettei kissa tipu? En halua mitään rumaa kananverkkoa!
Ja parvekelaseja ei vuokrakämppiin varmaan saa...
Kommentit (5)
Kissa on niin taitava tasapainoilija ettei se vahingossa tipu. Jos tippuu, on tietoisesti päättänyt että saanut tarpeekseen elämästä tässä maailmassa.
Vierailija kirjoitti:
Kissa on niin taitava tasapainoilija ettei se vahingossa tipu. Jos tippuu, on tietoisesti päättänyt että saanut tarpeekseen elämästä tässä maailmassa.
kyllä ne vahingossa tippuu. meidän kissa tippui mökin terassin kaiteelta, kun siihen tipahti katolta täysin yllättäen lehti, joka teki myös kovan äänen. kissa ei alkuun tiennyt mikä tuo oikein on, joten alkoi peruuttamaan hitaasti, peruutti ja peruutti, katsoi lehteä, kun lehti liikahti vähän tuulessa, kissa peruutti lisää, suoraan kaiteelta maahan. Sitten nolona hyppäsi takaisin terassille ja siitä takaisin kaiteelle ja alkoi tassullaan tutustua siihen outoon lehti-ihmeeseen.
Kissan turvallisuus on tärkeämpi, kuin se onko se kanaverkko ruma vai nätti.
Jos et suostu kanaverkkoa laittamaan, saatikka saa asennettua laseja niin älä päästä kissaa parvekkeelle.
Näillä helteillä se ruma kanaverkko on miljoona kertaa parempi kuin lasitus!