IS: Husin alueella jopa tuhat joutunut karanteeniin EM-turistien koronarysäyksen myötä
Kiitos ihan vi#usti tästä kaikille kisaturisteille. THL:n vahva suositus oli ettei kukaan teistä menisi Pietariin.
Kommentit (158)
Piti mennä tällä viikolla käymään Onnibussilla Helsingissä mutta taidankin jättää välistä :(
Ajatella, reissulla oli lääkäreitäkin.
Vierailija kirjoitti:
Ajatella, reissulla oli lääkäreitäkin.
Joo ei se korkeakoulutus takaa järkeä.
Ku*ipäät, ei voi muuta sanoa. Kesä ja syksy pilalla. Pelkkää pas*aa tilalla.
Ne on juossut viikon baareissa ja naisissa siellä niin mitä voi odottaa?
Luulisi, että suomalaiset matkailu- ja ravintolayrittäjät nostaisivat metelin. Jos tartuntamäärät olisivat pysyneet pieninä, kotimaan matkailu ja palvelut olisivat voineet hyvin.
Nyt me ainakin teemme vähennämme kotimaassa reissausta yms, siitä mitä olimme suunnitelleet ja olemmekin taas mökillä enemmän.
Vierailija kirjoitti:
Luulisi, että suomalaiset matkailu- ja ravintolayrittäjät nostaisivat metelin. Jos tartuntamäärät olisivat pysyneet pieninä, kotimaan matkailu ja palvelut olisivat voineet hyvin.
Nyt me ainakin teemme vähennämme kotimaassa reissausta yms, siitä mitä olimme suunnitelleet ja olemmekin taas mökillä enemmän.
Sama.
Eivätkä vielä ole käyneet HIV testissä. Varmaan puolet porukasta positiivisia
Vierailija kirjoitti:
Eivätkä vielä ole käyneet HIV testissä. Varmaan puolet porukasta positiivisia
Noilla tuskin on sitä ongelmaa, että levittäisivät sitä virusta täällä eteenpäin
Ja arvatenkin näistä tuhannesta yhdellä on nuha, muilla ei mitään.
Lopettakaa panikointi ja erityisesti tuo vihan lietsonta.
Hah hah, mikäs sen parempi tapa ottaa vähän kesälomaa, ”karanteenissa” ja eikun mökille!
Kaikki hesalaiset pysyvään eristykseen vaan, kukaan ei niitä kaipaa.
Käytännössähän nuo eivät ole missään karanteenissa, ja luku tuhat on vain arvio.
Mitä ne karanteenissa olevat haittaa, eiväthän ne tautia vie eteenpäin, kun ovat karanteenissa, tuolla luvulla ole mitään merkitystä. Vain Iltapaskan paniikin lietosontaa.
Huolestua pitää vasta sitten, jos tartunnat alkaa johtaa sairaalahoitoon.
Vierailija kirjoitti:
Nimilistat vaan julki! Kaikista tietosuoja- ja intimiteettipellejen vastustelusta huolimatta!
Meetkö hakemaan koronan vai?
Nauttikaa kulkemisen vapaudestanne siellä keskenään.
Niin... typeryyden huippuhan on siinä, että nämä maammon marjat painelivat suoraan kisabussista Himokselle ja baareihin ympäri maata "haista v...ua" huutaen.
Se haistatus oli koko Suomen kansalle.
Mikäs Peter se olikaan joka sanoi että pitäisi olla karanteenissa, mutta ei jaksa olla niin kauaa kotona, vaan lähti festareille. Kertoo kaiken oleellisen ko. pelleporukan älykkyystasosta.
Tämä on vasta ensimakua. Tuleva viikko ja vielä seuraavakin vasta näyttävät, millainen katastrofi tästä tulee.
Kiitos vaan, potkupalloporukka!
Potkupalloääliöiden hölmöily haittaa koko elinkeinoelämää. Nyt jää kotimaanmatkailut ja ravintolareissut pois ohjelmasta, kun ei halua ottaa sitä riskiä, että potkupalloääliöiden tautia itselleen saisi.
Ihan älyvapaata sakkia. Katsoin just Ylen videon kun näitä kisaturreja oli astumassa bussiin Tampereen linja-autoasemalla. Ei kuulemma hetkeäkään oltu mietitty, että lähdettäiskö vaikka koronatartunnat Pietaerissa oli kasvussa ja ruokailu rajoituksiin stadionilla vastattiin naureskellen, että Mäkkäristä saa aina ruokaa.