Näetkö unia joissa on hyvä juoni?
Välillä ihan ihmettelen miten pystyn keksimään niin hyviä ja jännittäviä unia. En mielestäni ole mitenkään mielikuvitusrikas ihminen ja jos minun pitäisi kekesiä joku dekkarityyppinen kertomus, niin ei onnistuisi. Unissa kuitenkin seikkailen harvinaisen jännitävissä tarinoissa joissa on todella hyviä yksityiskohtia ja juonenkäänteitä. Voisin suoraan ajatella niiden sopivan telkkaohjelmiksi. Ne ovat siis aamulla toiselle selitettyinäkin ihan järkeviä (pääosin).
Kommentit (4)
Mä saisin kans jotain trillerielokuvia mun unista, jos vaan osaisin kirjoittaa ne. Tai jos selittäisin jollekin, joka osaisi ne kirjoittaa.
Haha, oon miettiny ihan samaa, mun unista vois tehä televisiosarjaa! Monesti on just jotain ratkottavia rikoksia ja juoni on hyvä. Eniten yllättää kaikki semmoset tilanteet missä joku unen alussa tapahtunut asia vaikuttaa dramaattisesti lopputulokseen, ihan ku uni ois valmiiks jo suunniteltu! Oon myös unissani ratkonu koodeja ja niitä onko ne anagrammeja, mitä en oikeasti osaa tehdä :D
Minun unessani oli kerran lopputekstitkin. Juonta enkä ohjaajaa en enää muista.
Jep! joskus oikein harmittaa kun herätyskello soi! Harvakseltaan kylläkin, mutta jotenkin piristää pitkäksi aikaa :D