kehtaako laittaa fbs?
..viestiä puolitutulle miehelle (ei ole mun kaverina) Facebookissa? Haluisin pahoitella ääliökäytöstäni eräältä viikonlopulta kun tuli mokattua... :(
Kommentit (8)
Muista, että ei-kavereiden viestit menee facessa erilliseen luukkuun, josta ei välttämättä tule mtn ilmoitusta viestin saajalle, vaan tämän pitää erikseen käydä katsomassa se luukku. Näin ainakin mobiili facessa.
Tuntuu vaan niin vaikealta ja nololta :D
Kehtaa, mutta pitääkö ja kannattaako? Jos tapahtumasta on aikaa, tuo mies on ehkä jo unohtanut sen. Sinun viestisi saa siis vaan vanhan tyhmän jutun uudelleen esille ja sinut näyttämään ihmiseltä, joka vatvoo asioita. Varsinkin, jos kyse ei ole mistään ihan oikeasti vakavasta, niin mieti haluaisitko itse, että joku toinen ottaisi sinuun yhteyttä samassa tilanteessa.
Eiköhän nyt valtaosa tajunnut tuon fbs (FACEBOOKISSA) lyhenteen...
Laita :) itsekin laitoin viestiä samanlaisessa tilanteessa
kehtaa :) Laitat mukavan ja kohteliaan viestin ja pyydät anteeksi. Kyllä itse ainakin katsoisin hyvällä sellaista suoraselkäisyyttä.