Seksuaaliset mieltymykset deittiprofiileihin.
Monennäköistä harrastusta jne. sinne laitetaan, mutta yhtä tärkeimmistä, eli seksuaalisia mieltymyksiä ei profiileista näe. Voisiko tuon hoitaa esim. alla olevilla koodeilla, niin toisilleen epäsopivat yksilöt eivät suotta haaskaisi toistensa aikaa.
Esim.
v = vanilija
k = kinky
D = Dom/Domme
s = sub
p = peppumies
t = tissimies
SP = seksipositiiviset
pv = parinvaihtaja
saa jatkaa listaa
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
N= normaali
Tuo vaatinee jonkinlaisen määritelmän.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
N= normaali
Tuo vaatinee jonkinlaisen määritelmän.
Jokainen saa miettiä asiaa niillä palikoilla kuin siittäessä on saanut. Ei joka asiaa tarvitse rautalangasta vääntää
Jostain syystä deittailuun kuuluu kiertely ja kaartelu. Seksi on yleensä kylään tulemista jne.
Monet oikeasti vain panoa etsivätkin loukkaantuisivat liian suorista tiedoista. Ah kun maailma voitaisiin tehdä suoraksi ja yksinkertaiseksi.
Ei toimisi tuollaiset listat. Enemmän kiinnostaa, löytyykö vastapuolelta ymmärrystä siitä, että seksi on kohtaamista ja vuorovaikutusta toisen kanssa.
N33
Ehdottomat vaatimukset kumppanille: ystävällisyys, kunnioitus, inhimillinen kohtaaminen.
Preferenssit: vanilja, monipuolisuus ja vaihtelu (asennoissa, seksin muodoissa, saajana ja antajana), molemminpuolinen suuseksi, suutelu, peppujutut, yleinen hyvänä pitäminen. Seksiä mielellään usein ja pitkään.
Tuollaisen deittiprofiilin laittaisin jos kehtaisin.
N= normaali