Megadethin David Ellefson potkittiin bändistä valheellisten pedarisyytösten takia
https://www.inferno.fi/uutiset/megadeth-basistin-poliisitutkinnan-rapor…
Olisiko kannattanut odottaa faktoja? Nyt näyttää aika typerältä tuo erottaminen.
Kommentit (5)
"Poliisiraportin mukaan Ellefson on käynyt paitsi antamassa lausunnon myös tehnyt valheenpaljastustestin, esittänyt kuvan naisfanin ajokortista todistaakseen tämän iän sekä jakanut heidän välisiään Snapchat- ja WhatsAppi-viestejä."
Tätä en tajua. Miksi nainen ei itse todistanut ikäänsä vaan mies esitti kuvan tämän ajokortista? Miksi miehellä edes oli kuva naisen ajokortista?
Potkut tuli maine haitasta bändille"runk... tunnettu basisti" ei oikein mairittele ketään
Että sellaista..joku sanoo jossain pedariksi ja vaahtosuut ovat taas repimässä miestä kappaleeksi ilman että mitään edes tutkitaan. Mua on todellakin alkanut vituttamaan nykymaailma. Voisiko nettiin pääsyn kieltää noin 80% ihmisistä?
Megadeth on helvetin moinen nistibändi ja se oli kasarilla kaikilla hyvin tiedossa. Dave Mustaine sai päihteiden takia fudut 'ttu Metallicasta jonka lempinimi siihen aikaan oli Alcoholica.