Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

ollako vai eikö olla

21.08.2006 |

Maanantaipäivän tervehdys kaikille! Ahkera sivusta seuraaja ja ketjujen lukija uskaltautuu pitkästä, pitkästä aikaa myös kirjottelemaan.



Olo on kuten otsikkoon kirjoitin. Ollako luottavainen, että vihdoinkin ehkä kenties meillä saattaisi olla plussa tulossa vaiko jälleen jo valmiiksi vaipua harmituksen maailmaan... Kaiken lisäksi kun on vielä karmea flunssa päällä niin olo on aika sekava.



Tilanteeni on siis seuraavanlainen: tänään on kp 35/32-37. Ei ole merkkiäkään kuukautisten alkamisesta mutta toisaalta ei kyllä raskausoireitakaan. Mietiskelin, että jos ei perjantaihin mennessä mitään tapahdu niin silloin teen testin. Vauva on ollut meille tervetullut jo pitkän aikaa, joten siitä syystä en tässä hihku ja hypi kattoon. Tosin jos testi plussaa tulee näyttämään, niin silloin varmaan loikin minkä kintuistani pääsen. =)



Eli, jos jollakulla olisi minulle hyvä neuvo miten pysyä järjissäni, niin KIITOLLISENA otan kaikki neuvot vastaan.



Nyt kuumaa marjamehua juomaan ja lepäilemään. Aurinkoa päivään toivottelee iida-linnea

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla