Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko teillä kotona epämääräisiä tavararöykkiöitä vaikka olet kutsunut vieraitakin yms sotkua?

Vierailija
23.05.2021 |

Ihmettelen kun mennään oikein juhliin niin sitten siellä ei ole ollenkaan siistitty. Toki voi olla esim. että on imuroitu mutta eteinen huiskinhaiskin täynnä rompetta ja työmieshaalaria jne ja siellä voi olla esim. täytekakkukin (kylmässä) jota sitten tarjotaan myöhemmin. Sitten ihme tavaraa löytyy kaikki tasot täynnä keittiöstä ja olohuoneesta jonne istutetaan vieraat.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koskaan en ole kutsunut meille vieraita yms. sotkua. Kutsun hyviä ystäviäni, en kutsu heitä sotkuksi.

Vierailija
2/3 |
23.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Entä sitten. Ethän sä nyt aikuisena ihmisenä ala epäoleellisista asioista valittaa. Tärkeintä on yhdessäolo ja että se kakku on (kylmässä), ettei tule paskatautia kenellekään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siisteyskäsityksiä on monia. Toisten mielestä siistiä on silloin, kun tavarat on kasassa nurkassa ja toisen mielestä silloin, kun kaikki on siististi kaapeissa paikoillaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kuusi