Mies näki morsiusmekko päällään ihastuksensa unessa
Eräs nainen on ollut pari vuotta riippakivenä suhteessamme. Mies oli joskus tosi ihastunut häneen, he tapailivat joitakin kuukausia. Sittemmin olivat yhteyksissä harvemmin, mutta meidänkin suhteen aikana pidemmän kaavan mukaan säännöllisesti. Sanoin asian häiritsevän. Olin itse jättänyt vanhat jutut taakse ja blokannut. Mies blokkasi naisen viime vuodwn puolella. Nyt hän kertoi, että oli nähnyt hyvin voimakkaalta tuntuvan unen tästä naisesta. Unessa nainen oli häämekko päällä hänelle tärkeimmässä paikassa "sielun maisemassa". Tämän jälkeen mies ei saanut enää nukuttua ja koki, että haluaa tavata naisen ja jutella hänelle. Totta kai tuntui pahalta, vakkkei unille minkään mahda. Osaako joku tulkita? Mitä itse ajattelisit?
Kommentit (26)
mikäs transvestiitti tämä mies on?
Anteeksi otsikon harhaanjohtavuus :D viestissä idea! Ap
Vierailija kirjoitti:
Ei olisi kannattanut nukkua mekko päällä.
🤔😂🤣
Tollanen jätkä on itekäs ja ilkeä.
Mitä ihmettä sä näet miehessä joka tollasia typeryyksiä kehtaa morsmaikulleen puhua.
Ottaisi itseä niin lujaa päähän tommoset jutut että viheltöäisin pelin poikki ja käskisin suksia helkkariin haaveilemaan siitä.
Ole topakka jo vihdoin ! Mitä teet kumppanilla joka ei panosta sinuun vaan ilmiselvästi alitajuisesti haikailee jotain toista ?
Sano vihaisesti että nyt lähdet helkkariin siitä haaveilemasta.
Ja katso mitä tapahtuu.
Tämä tosin vaatii ns munaa sinulta. Jos sinusta sellaista löytyy.
Voiko nynnympää naista olla joka ei pysty suuttumaan ja sanomaan että : nyt riitti nämä puheet ja tervemenoa.
Mies syö naisen elämää ja loukkaa puheillaan toisesta haaveidensa höttönaisesta.
Nainen on vaan että ööö mitä mä teen.
Miksi miehesi päätti kertoa sinulle tästä ja unen perusteella haluaa nyt nähdä tämän henkilön?
Itse en tosiaan ole kertonut puolisolleni niistä kerroista kun olen nähnyt unta seksistä exän kanssa. Uni johtui siitä kun olin tavannut exän pitkästä aikaa. Ei mistään suurista tunteista. Unet ovat vain unia, ne eivät tarkoita mitään.
Voi kulta kyllä sun varmaan tarvii nyt tosissaan mennä tapaamaan sitä vanhaa rakkauttasi ja selvittää tää asia kertakaikkiaan jos sää näit siitä semmosen unen ettet enää yöllä saanu nukuttua. Kyl mää ymmärrän et sun täytyy.
Mene vain.
Minä täällä odotan kotona ja teen makaronilaatikkoa kun sulla on varmaan nälkä kun tulet sieltä.
Olimme sopineet, että olemme avoimia kyseisen henkilön suhteen. Sen takia hän varmasti kertoi... Plus voimakas kokemus ja halu nähdä. Hän nyt kuitenkin sanoi ettei aion naista nähdä... Mutta jos olisi sinkku (kysyin miten toimisi silloin) niin olisi yhteydessä kaverina. Hmm. Ap
Sori, mutta nyt tulee kliseiden klisee: Anna miehen selvittää asia. Jos hän tulee takaisin, hän rakastaa sinua. Jos hän jää sille tielleen, no, tiedät kyllä.
Ihmiset, jotka uskovat uniinsa, haluavat yleensä myös toteuttaa ne.
Kääntykää vaikka islamiin ja perustakaa haaremi,saa miehesi useammankin vaimon kerralla.
Liisa Lapanen ja Nikke Narsisti parisuhteessa.
Osa 1.
Nikke alkaa taas petaamaan haaveidensa salasuhdetta ja saa samalla tyydytystä itsekkäästi loukkaamalla Liisaa siten, että epäsuorasti paljastaa tyytymättömyytensä tossukka Liisaan joka ei muuten tajua ettei aivan naisena riitä Nikelle. Niin ihanan unen Nikke taas näki menetetystä rakkaudestaan, että ei uni tullut Nikn simmuun vaan nyt täytyy vihjailla Liisalle että tarvis varmaan tavata kyseinen unen muija ja ottaa selvää mistä nyt kutittaa.
Kai sä Liisa nyt senverran tajuut? Että Niken yksinkertaisesti täytyy.
Niken unelmien nainen kun on nimittäin aina se joku joka karkuun pääsi.
Onneksi maailma on täynnä nynnerö-Liisoja jotka kyllä välttää kunnes.
Vierailija kirjoitti:
Sori, mutta nyt tulee kliseiden klisee: Anna miehen selvittää asia. Jos hän tulee takaisin, hän rakastaa sinua. Jos hän jää sille tielleen, no, tiedät kyllä.
Väärin. Halpaa (ja tyhmää) sentimentoa tommmoset kiliseet.
Jos hän menee "selvittämään asian" potkase mojovasti vielä vauhtia persuuksiin.
Mikä teitä naiset vaivaa?
Miksi annatte emotionaalisesti(kin) aina typeryksen kävellä ylitsenne. Ja vielä haluatte keskutella asiasta?
Kun rakastaa aidosti niin ei loukkaa toista tunnetasolla noin inhottavasti että höpisee tuollaisia.
"Pari vuotta ollut riippakivenä suhteessamme".
Nyt jätkä nähnyt niin voimakkaan märän unen tästä muidusta että ei enää saanut edes nukuttua vaan kokee että pitäisköhän tavata. Kun muidulla oli ollut jopa häämekko (hah hah voi helevatta kuinka kehtasi) päällään unessa.
Ei ristus.
Onneksi likkakaveri kirjoitti aaveelle.
Voi (vihdoin) tulla järki päähän.
Tai ainaskin herättää pitämään puoliaan ja asettamaan itselleen rajat.
Noi ei kohdella toista, jukolauta.
Olisit sanonut että joo sää näit kans unta Brad Pittistä ja sillä oli läpinäkyvät stringit päällä ja se niinku kutsuvasti pötkötti semmosella sydämennuotoisella, punaisella sametilla päällystetyllä sängyllä huuliaan kutsuvasti maiskautellen.
Ja että oli meinaan niin voimakas uni, ettei tullut enää uni sun silmään.
Että nyt on ihan pakko mennä rustaamaan fanikirjettä Bradille ja liittää siihen tisuista otettu erikoislähikuva-selfie.
Että kyllähän sä ymmärrät että mun on pakko selvittää mitä tää kaikki voi tarkoittaa.
Tajuatko pointin nainen ?
Seurustelet i-d-i-o-o-t-i-n jätkän kanssa joka ei sisimmässään välitä sinusta koska kehtaa loukata sinua.
Tosimiehet ei uniaan analysoi.
Ei olisi kannattanut nukkua mekko päällä.