Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rahaa on että ranteet rutisoo, keksikää leuhotussanastoa äkkirikastuneelle!

Vierailija
01.05.2021 |

Elämä kellari maaliskuussa uudelle uralle, Saksasta soitti asianajaja ja sain perinnön isotädiltå jota en ole ikinä nähnyt ja kuullutkin vain vain epämääräisiä mainintoja, nimeltä tiesin.
Isotädistä tuli kerralla koko suvun rakastetuin jäsen postuumisti, me nuori polvi saatiin valtava kiinteistömassa Espanjasta. Kiinteistöjä ja asuntoja myös Saksassa ja italiassa, ensimmäiset ostettu 1962 ja siitä alkaen kaikki tuotot uusiin asuntoihin, lomakyliin, hotelleihin.
Henkilökohtaisesti aion muuttaa omaan hotelliin ylimpään kerrokseen jota rakas Isotätinikin piti asuntonaan oleskellessaan Firenzessä, koko yläkerta on muutettu valtavaksi asunnoksi.
Sisareni lahjoitti yhden hotelleistaan nunnakunnalle luostariksi, itse tykkään koirista ja olen jo suunnitellut koirahoitolaketjua.
Muut äkkirikkaat miten teillä elämä muuttui vai oletteko heitä jotka menevät rikastuttuaan unelma-autollaan töihin?
Vapun kunniaksi hotelleissani maailmanlaajuisesti ilmainen illallinen ja sviitti koodilla "Munsalan kansallispuku"

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän yksi