Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pehmis 6e

Vierailija
29.04.2021 |

Kävimpä tuossa kioskilla tilaamassa pehmiksen ja hinta oli vain 6e. Hyvä on meidän ostovoima ja verotus kun tämmöisiä hintoja voimme maksaa.

Kommentit (65)

Vierailija
61/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Satuitko käymään missä kiskalla? Täällä Jyväskylän seudulla pehmis on joskus maksanut liki 7 euroa. Naurettava hinta. Mutta tämäkin muuttuu, kun asiakkaat äänestävät jaloillaan ja menevät sinne, mistä saa halvemmalla.

Parhaan pehmikseni koskaan olen muuten syönyt Lontoossa. Ihan perus vaniljapehmis mutta paremman makuinen kuin Suomessa ikinä. Mussutin sen siinä Thamesin rannalla sen maailmanpyörän vieressä, eli kalliilla turistirysäalueella, ja hinta oli yksi punta. 

Vierailija
62/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Yht. 30€ jos meidän perhe kävisi jätskillä.

pitikö porsia noin paljon vai onko monta isää lapsilla?

Onko miten huono matikkapää? Mun mielestä 3 lasta ei ole mitenkään ennenkuulumatonta.

-Sivusta

Ei ole huonoa matikkapäätä.

Jos kolmen lapsen ja kahden aikuisen vaatimaan ylläpitoon ei ole rahaa, ei kannata porsia.

Tässähän ei ole kyse ylläpidosta. Jäätelökiskalla käynti on luksusta eikä pakollista. 30€ jäätelöistä perheelle on paljon.

Niin se linnanmäen rannekkeet kaikille maksaa kans.

Onhan se paljon jos on köyjä, mutta turha hinnasta on vinkua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
63/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kuka olisi maksanut pehmiksestä liki 40 markkaa?

Ei stna näitä markkajankkaajia. Semmoista valuuttaa ei enää ole. Ja rahan arvo ei ole aina ja ikuisesti sama.

Kuka olisi maksanut 1700-luvulla leivästä 4 markkaa? No ei vttu todellakaan kukaan.

Vierailija
64/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Yht. 30€ jos meidän perhe kävisi jätskillä.

pitikö porsia noin paljon vai onko monta isää lapsilla?

Onko miten huono matikkapää? Mun mielestä 3 lasta ei ole mitenkään ennenkuulumatonta.

-Sivusta

Ei ole huonoa matikkapäätä.

Jos kolmen lapsen ja kahden aikuisen vaatimaan ylläpitoon ei ole rahaa, ei kannata porsia.

Tässähän ei ole kyse ylläpidosta. Jäätelökiskalla käynti on luksusta eikä pakollista. 30€ jäätelöistä perheelle on paljon.

Niin se linnanmäen rannekkeet kaikille maksaa kans.

Onhan se paljon jos on köyjä, mutta turha hinnasta on vinkua.

Huvipuistoranneke liittyy jäätelötuuttiin miten?

 

Hinnoista saa myös vinkua vaikka tilillä makaisi miljoonia. Ei ne sinne kerry heittämällä varoja joka suuntaan.

Vierailija
65/65 |
07.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todella kallis

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä yhdeksän