Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pehmis 6e

Vierailija
29.04.2021 |

Kävimpä tuossa kioskilla tilaamassa pehmiksen ja hinta oli vain 6e. Hyvä on meidän ostovoima ja verotus kun tämmöisiä hintoja voimme maksaa.

Kommentit (65)

Vierailija
41/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yht. 30€ jos meidän perhe kävisi jätskillä.

Vierailija
42/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä on uskomatonta läskien mässäilijöiden ihmisoikeuksien sortamista, jos kaloripitoista ruokaa myydään noin kalliilla!!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
43/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ois vaan 20e kpl niin ei näkyisi kuin tuttuja kioskilla.

Näkyisi vaan jäätelönmyyjiä :D

Pala suomalaista talousosaamista, pestään toistemme paitoja ja myydään toisillemme jäätelöitä.

Vierailija
44/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja mä kun lopetin pehmiksen oston kun se oli jo 4€...

Tosin mua lähellä on kebab-pizzeria ja sinne on tullut pehmiskone. Jos kävisi kysymässä paljon maksaa kun ei ollut hintakylttiä vielä kun viimeksi kävin noutamassa ruokaa. Jos on alle 4€ käyn mielelläni vaikka joka päivä kesällä. Rakastan pehmistä.

Vierailija
45/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tämä on uskomatonta läskien mässäilijöiden ihmisoikeuksien sortamista, jos kaloripitoista ruokaa myydään noin kalliilla!!!

Joo normipainoiset ja todella hoikat ihmiset syövät vain porkkanoita :)

Vierailija
46/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

3,50 jokunen viikko sitten turkinpippurihöysteellä maustettuna.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
47/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Minkälainen pehmis se oli? Joku vappuannos vai? Ei kai tavallisesta tuuttipehmiksestä kuutta euroa kukaan maksa?

Jossain lintsillä ja vastaavassa paikassa (sijainti, sijainti, sijainti) se on maksanut pitkään enemmänkin.

Toisin voi olla mikkelissä 12km torista

Vierailija
48/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Yht. 30€ jos meidän perhe kävisi jätskillä.

pitikö porsia noin paljon vai onko monta isää lapsilla?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
49/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Muistakaa ettei euro nosta hintoja.

Kauanko euro on syyllinen hintojen nousuun? Ilman euroa meillä olisi hinnat ja palkat vuodelta 1995?

No palkathan onkin. Vai onko ne muka nousseet samassa suhteessa? Harvempi ysärillä 50 markkaa/tunti tienannut saa samasta hommasta nykyisin 40 euroa/tunti..

Ei kun sori 60 euroa.

pehmis 5 markkaa -> 6 euroa   

tuntipalkka 50 markkaa -> 60 euroa  

hinnat nousi, palkat ei.

Vierailija
50/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ja eipä se kioskikaan mitään isoja summia tienaa. Eikä se työntekijä.

Osta seuraavalla kerralla kaupasta jäätelötuutti 1e jos häiritsee.

Tai vielä mielummin Lidlstä kahdeksan kappaletta ALLE EUROLLA

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
51/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Yht. 30€ jos meidän perhe kävisi jätskillä.

pitikö porsia noin paljon vai onko monta isää lapsilla?

Kolme lasta ja jokaisella on sama isä. Mitähän sinä tällä tiedolla mahdollisesti teet?

Vierailija
52/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän Cittarista sai vielä pari vuotta sitten pehmistä eurolla. En tiedä, onko tänäkin vuonna. Että silleen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
53/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Väki vetää nyt kauppapaikoissa suuria voittoja. Euro olisi tosiaan pehmikselle sopiva hinta, mutta eihän se ole tyhmä, joka pyytää, vaan se, joka maksaa.

Vierailija
54/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ja eipä se kioskikaan mitään isoja summia tienaa. Eikä se työntekijä.

Osta seuraavalla kerralla kaupasta jäätelötuutti 1e jos häiritsee.

Tai vielä mielummin Lidlstä kahdeksan kappaletta ALLE EUROLLA

No tuo kuulostaa jo epäilyttävältä. Oikeasti 8kpl alle 1€? Mitähän niihin on tungettu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
55/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Yht. 30€ jos meidän perhe kävisi jätskillä.

pitikö porsia noin paljon vai onko monta isää lapsilla?

Onko miten huono matikkapää? Mun mielestä 3 lasta ei ole mitenkään ennenkuulumatonta.

-Sivusta

Vierailija
56/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Muistakaa ettei euro nosta hintoja.

niin tai palkkoja.

Kyllähän sairaanhoitaja tienasi 90-luvulla 18 000 markkaa ihan heittämällä.

Vierailija
57/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Yht. 30€ jos meidän perhe kävisi jätskillä.

pitikö porsia noin paljon vai onko monta isää lapsilla?

Onko miten huono matikkapää? Mun mielestä 3 lasta ei ole mitenkään ennenkuulumatonta.

-Sivusta

Ei ole huonoa matikkapäätä.

Jos kolmen lapsen ja kahden aikuisen vaatimaan ylläpitoon ei ole rahaa, ei kannata porsia.

Vierailija
58/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ja eipä se kioskikaan mitään isoja summia tienaa. Eikä se työntekijä.

Osta seuraavalla kerralla kaupasta jäätelötuutti 1e jos häiritsee.

Tai vielä mielummin Lidlstä kahdeksan kappaletta ALLE EUROLLA

No tuo kuulostaa jo epäilyttävältä. Oikeasti 8kpl alle 1€? Mitähän niihin on tungettu.

Vaikka esitätkin tyhmää niin varmaan ymmärsit mitä tuon kirjoittaja tarkoitti?

-eri

Vierailija
59/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ne palkkakustannukset. Kioskit auki pyhinä ja on kaikenmaailman ekstrakustannuksia. Mutta hinta on kova, ehkä kerran kesässä ostan jäätelön kioskilta. Ravintoaineet olemattomat.

Vierailija
60/65 |
29.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Yht. 30€ jos meidän perhe kävisi jätskillä.

pitikö porsia noin paljon vai onko monta isää lapsilla?

Onko miten huono matikkapää? Mun mielestä 3 lasta ei ole mitenkään ennenkuulumatonta.

-Sivusta

Ei ole huonoa matikkapäätä.

Jos kolmen lapsen ja kahden aikuisen vaatimaan ylläpitoon ei ole rahaa, ei kannata porsia.

Tässähän ei ole kyse ylläpidosta. Jäätelökiskalla käynti on luksusta eikä pakollista. 30€ jäätelöistä perheelle on paljon.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän yhdeksän