Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

erilaiset apumiespalvelut

Vierailija
14.04.2021 |

kodin pikkuremontteihin, erilaisiin pikkuaskareisiin jne.
Mikä näissä mahtaa olla vastuu - jos jokin teetetty homma ei menekään niin kuin pitää vaan sattuu sitten jälkeenpäin sen virheen takia jokin vahinko, niin vastuu on sitten ilmeisesti työn teettäjällä vai?
Tuli vaan mieleen, kun aikoinaan itse tällaiseen apumieheen otin yhteyttä, kyseessä oli valaisimen laitto paikalleen, kattovalaisin.
Mies tuli ja rupesi äheltämään sen valaisimen kanssa, ei oikein tuntunut onnistuvan asennus, ja sanoikin, että kun tämä on joku kiinalainen valaisin... Laittoi kuitenkin paikalleen, mutta sanoi "en minä tiedä onko se oikein asennettu, mutta siellä se nyt kuitenkin on!"
No, käskin tietenkin ottaa pois, kun ei kerran tiedä, onko se oikein asennettu...

Mutta mitäs mieltä olette tuollaisesta!
Näitä palveluita on näköjään edelleenkin olemassa, tosin aika kallista apuvoimaa, kun 75 euroa on lähtöhinta ja tuntitaksat siihen päälle.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla ainakin oli hyvä apumies,teki sitä sun tätä ja oli vakuutukset kunnossa. Oli osana semmosta isompaa rypästä,teki sen kautta hommia. Kannattaa katsoa että on asiat ok ennenkuin tilaa.

Olikohan aviomiespalvelu tms,jo vuosia aikaa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme yhdeksän