Juuri brasilialaisesta vahauksesta palannut vastaa kysymyksiinne :)
Kommentit (13)
Sattuihan se joistakin kohdista aika paljonkin, mutta hammasta purren selvisin :) Seuraavat kerrat on kuulemma helpompia. Paikkaa en tahdo kertoa, tämä on pikkupaikkakunta.
Pyllistitkö siinä jotenkin vai? Oon miettinyt joskus menisinkö, mutta kun nolottaa...
Hyvin sai otettua sieltä eikä se edes sattunut yhtään. Mäkin pelkäsin että joutuisin pyllistelemään, mutta ei tuo edes tuntunut juurikaan kiusalliselta, vahaaja oli mukava ja höpötteli omiaan koko ajan.
Makailin siis pyyhkeiden alla ja vahaaja levitti aina pieneen osaan alapäänkarvoja sellaista erikoisvahaa, ja nyppi sen lastan avulla irti.
Tosin varmaan täällä Helsingissä maksaakin?
Kiinnostais muakin mennä!
Iho punoittaa ja on vähän arka, mustelmia ei tullut. ap
mun ihoni ei kestä ja ainakaan perskarvoja taitaa olla aika hankala vahailla itse
Käytännössä vahaus uusitaan alkuun n. 3 viikon välein jos tahtoo olla koko ajan siisti, sitten väli voi vähän pidentyä. ap
karvat toisen hanurista... Tai siis hyvä, että sellaisiakin löytyy, mutta jaiks. Jossain luki, että vahauksen aikana pidettäis jotain kertakäyttöpikkareita, joita sit raotellaan??
luvassa tänään karvattomalle pinnalle??
persausreiän ympäristön vahattua?