Kuka muistaa, että edellisiä kuntavaaleja siirrettiin puoli vuotta porvarihallituskaudella, silloin ei nillitetty!
2016 -> 2017 Sipilän, Orpon ja Soinin porvarihallituskaudella. Eikä oppositio nillittänyt. Suomesta ei tuolloinaan tullut kehitysmaa tai diktatuuri.
Kommentit (7)
Mä en muistanut, en nillittänyt silloin, enkä nyt.
Persut haluavat että jokaiselta ikäihmiseltä haetaan brittivariantin leviämisvaiheessa äänet joko kotoa tai että ikäihmiset menevät jonottamaan pitkäksi aikaa ulos.
Tsekeissä on tuo 10000 tartuntaa päivässä ja viro on myös nesteessä.
PS ilmeisesti haluaa että koronantorjunnassa epäonnistuttaisiin rankemman kautta vain että päästään syyttämään hallitusta.
Voihan Ano.
Ja sitten siirrettiin uudestaan, koska olivat laittaneet vaalit pääsiäiseksi. Kalenteriin ei siis oltu vilkaistukaan. Ja kun himoittuja maakuntavaaleja ei saatu aikaan huhtikuussa, haluttiin vaaleja lykätä vielä uudestaan lokakuulle, mutta tämä ei enää onnistunut.
Ei persujen puoluesihteeri sitäkään muistanut, hyvin on heillä asiat hallussa
Kyllä on heikkoa asioiden ymmärrys, kun tuollaisia rinnastuksia esitetään.
Olette varmaan sitä sakkia joka huutaa maskin olevan verrattavissa turvavyön käyttöön
Kun on lusikalla annettu...
Ehkä persut ym. unohtivat sen tai sitten eivät vain välitä, jos tärkeämpää on "näin nämä koetaan"?