Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ensin yökuiva, sitten vasta päiväkuiva?

Vierailija
09.08.2006 |

Onko normaalia, että menee noin päin? Meillä taapero, jonka yövaippa ollut jo pari kuukautta joka ikinen aamu täysin kuiva ja aamulla tehdään pisut pottaan. Sen jälkeen ei sitten haluakaan koko päivänä edes kuulla sanaa potta. Ei siis suostu potalle päivisin muuta kuin ihan satunnaisesti, yleensa lahjonnan tuloksena. Millähän tästä edettäisiin siihen, että päivälläkin alkaisi onnistua nuo pottahommat? Lapsella ikää 2v 5 kk ja tiedän, että osaa, mutta kun ei kiinnosta.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä mentiin juuri noin päin. Vasta poika 2v 2kk oppi päiväkuivaksi ja yöllä ollut kuiva jo keväällä.

Vierailija
2/5 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tyttö 1v9kk ja oppi aika pian potalle myös päivällä. Poika oli 2v kun oli yökuiva, mutta aika moista temppuilua oli ennen kuin suostui pissimään muualle kuin vaippaan sitten kerrasta kun ei päässyt ulos leikkimään ennen kuin oli käynyt pissalla jäi vaippa pois ja silloin oli 2v3kk.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yökuivuudesta ei ole toivoakaan. Pissaa yöllä ihan tolkuttomasti ja vaipat ja yleensä sänkykin on ihan märkä. Juo ilmeisesti iltaisin aivan liikaa. Minkä verran teidän öapsenne juo illalla?

Vierailija
4/5 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ksi oppi n. 2v2kk iässä.

Vierailija
5/5 |
09.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä toimi " heti" .

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi kuusi