Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Aika koskettavaa mutta toivottavasti ei tule tavaksi

Vierailija
25.02.2021 |

Tieto belgialaisen pikku­kaupungin poliisilta pelasti naisen hengen Suomessa

Belgialaismies otti yhteyttä paikalliseen poliisin Kortrijkin pikkukaupungissa sunnuntaina saatuaan tietää mahdollisesta itsemurhayrityksestä Suomessa.

Mies oli saanut tiedot Britanniassa asuvalta ystävältään. He olivat huolissaan yhteisestä ystävästään, aiemmin Belgiassa asuneesta suomalaisnaisesta, joka asuu nyt Savonlinnassa.

Britti- ja belgialaisystävät olivat yrittäneet turhaan saada yhteyttä Suomen poliisiin. Vasta kun Kortrijkin poliisi laittoi ilmoituksen hätätehtävästä tarttui EU-maiden poliisiorganisaatio Europol siihen ja otti yhteyttä Savonlinnan poliisiin

poliisit olivat ehtineet ajoissa naisen kotiin ja hän on elossa. Nainen oli ottanut yliannostuksen lääkkeitä, mutta hänet onnistuttiin elvyttämään eikä hänellä ole välitöntä hengenvaaraa.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007826688.html

Suomalaispoliisi ei ensin reagoinut....

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Surullista, mutta naisella on aika hiton hyviä ystäviä ulkomailla <3

Vierailija
2/2 |
25.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vau!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä yksi