MobilePayssa kymmeniätuhansia tuplaveloituksia, suomalaisten tilejä miinukselle.
Kuka maksaa jollain MobilePaylla niin isoja maksuja että saa tilinsä miinukselle? Ihan kätevä pieniin max 20e siirtoihin, mutta itse kyllä köytän mieluummin verkkopankkia ja tilinumeroita isommissa maksuissa.
Kommentit (4)
Ihminen joka ei jaksa höylätä edes pankkikorttia enää fyysisilla seteleillä maksamisesta puhumattakaan joutaakin tuplaveloittaa. Pthui!
Ja firmalle riittää kaikesta tästä koko sotkusta ja ihmisten ylivelotuksesta sanoa, että "sori vaan".
No vaikkapa nuoret. Mun teinillä on oma käyttötili, jonne saa kk-rahan. Voi hyvinkin maksaa pikkuostoksiaan mp:lla. Saldo ei juuri koskaa ole yli 100€, vaan noin 20-40€. Jos veloitus menee tuplana, niin tili menee yli.
(Ja tämä on tarkoituksella näin, eli saa kk-rahan ja tarpeen mukaan sinne _pieniä_ summia.)
Kannattaa käyttää Siirto-maksua, joka toimii Nordean Siirto-sovelluksessa, Pivossa ja OP-mobiilissa. Siirto-maksulla raha liikkuu reaaliaikaisesti.