Kysymys hyvännäköisille ja halutuille naisille.
Monesti todella hyvännäköiset naiset valittelee sitä että kaikenlaiset pelimiehet ja pyrkyrit yrittää iskeä ja tuoda itseään tykö somessa ja livenä, mikä on tietenkin normaalia kun miehet on luonnostaan naisten perään. Yleensä johonkin näistä miehistä nainen sitten ihastuu ja jne. Mutta, miten te suositut naiset reagoitte ja käyttäydytte jos ihastuttekin johonkin todelliseen tavis mieheen, joka ei siis ole teitä mitenkään yrittänyt iskeä mutta pidätte hänestä ja hänkin selvästi teistä vaikkei kenties ujouttaan tee mitään asialle. Ei iskenyt siksi, koska on selkeästi vähän hämillään huomiostanne koska itse on mielestään niin tavis. Itsetunnon puutteesta ei varsinaisesti ole kyse, vaan aidosta hämmennyksestä. Eli miten toimitte, yritättekö te itse iskeä vai unohdatteko mokoman luuserin?
Kommentit (5)
Luulen että tällä palstalla ei ole niitä missejä...
En koskaan ole yrittänyt iskeä miestä enkä sitä tekisi. Valkkaan niistä, jotka itse lähestyvät mua tehden selväksi mitä haluavat. Kiva ei iskevä mies voisi päätyä friendzonelle.
No jos se hämmennys ei johda epävarmuusvihaan, niin tottakai pyydän ulos. Ja varmaan johonkin aktiviteettiin, että mies voi sitten toiminnan kautta asettua tasaveroiseksi aikuiseksi, ettei tarvii mennä johonkin pintaliitoraflaan vaan näyttäytymään.
Mies ei ole mies jos ei tee asialle mitään.
Tarkoitatko siis että joku missi ihastuisi vaikka lähikaupan myyjään? Ei ihastu.