Onko 68€:n häälahja naurettavan pieni? kaasolta..
Kun rahaa ei olis tippaakaan enempää laittaa siihen lahjaan :/
Kommentit (14)
Tai näin ainakin itseni kohdalla kun olen loppukesästä kaasona.
toki joku pieni muistaminen on ok, mutta eiköhän lahjat ole jo saatu morsiammenkin mielestä!
Uteliaisuuttani kysyn että mitä ostit? Itse olen tehnyt melkoisesti häiden eteen töitä. Jonkun pienen lahjan haluaisin kuitenkin ostaa (se tulee koko meidän perheeltä), mutta ideat vähissä. Jotenkin haluaisin ostaa jonkun persoonallisemman enkä vaan jotain lahjalistalta.
Kaikkien ideat toki otetaan vastaan! Enkä voi ostaa mitään herkkukoria aamiaiseksi tmv. kun ovat yön hotellissa eikä sinne huoneeseen pääse.
4
Mielestäni kaason tai bestmanin lahja voi, olla vaikka shampanjapullo yöpaikkaan tai pieni herkkukori odottamaan
Eurot on vienyt kohtuullisuden.
Kallis lahja mielestäni joku 30 euroa mielestäni riittää.
Toki kaason ei lahjaa tarvitse antaa.
jos hääpari on vaikka hotellissa yötä ja tiedät että missä... asia on helppo sopia hotellihenkilökunnan kanssa!
Itse esim. olemme edellisenä päivänä vieneet hotellin vastaanottoon herkkukorit tai shampanjat jne.... jotka sitten hotelli-ihmiset vievät etukäteen huoneeseen odottamaan tai vaihtoehtoisesti tulee hotellista, mutta maksan vain sen
Ja tiedän että morsian haluaa jotain sellaista mikä jää muistoksi.
Terveisin se joka kyseli vinkkejä, numeroa en muista.
kahvikupit, joilla tuodaan kahvi hääparille....
Minusta tuo on aika arvokas lahja yhdeltä. Kummastelen, jos joku odottaa kalliimpia lahjoja. Itse en todellakaan odottaisi mitään isoa, jos toisella ei ole mitään isoja rahavaroja käytössä, enkä kyllä muutenkaan. Tärkeintä on ajatus. Materia ei ole tärkeää!
Mietin meinaan ihan samaa, että 400mk.. huhu. Ennen sitä pärjättiin 100-200mk lahjoilla ja nyt ihmetellään kun joku ostaa 50egen lahjan.. hehehhee. Pikkasen on eurot vienyt ihmisiltä suhteellisuuden tajua.
kun joku (en vieläkään tiedä kuka) oli kaiverruttanut nimikirjaimemme ja hääpäivän keräämämme lasisarjan coctaillaseihin. Niissä meille tuotiin boolia ja joimme niistä koko illan (näitä oli siis kaksi kpl). Musta se oli mukava juttu. Voisikohan tästä kehittää jotain, esim. omat shampanjalasit alkumaljaan.
Mä taisin ostaa ihan vaan sellaset pienet nallet, joilla oli hääpuvut päällä.. =) Helsingistä löysin ne pienestä liikkeestä.
Kun mä olin kaasona, niin morsian sanoi ettei halua mitään lahjaa, mun kaikki teot oli hänen mielestään jo riittävä lahja!
Jotakin kuitenkin halusin ostaa, ja se oli ihan pientä.
Ja jos itse olisin morsian, niin toimisin samalla tavalla.