Haluatko Sanna Marinista presidentiksi? Miksi?
Ei välttämättä seuraavaksi, mutta jonain päivänä?
Kommentit (39)
Ei Sanna niin tyhmä ole ,että seremonimestariksi aikoisi.
EU:ssa löytyy hyvä virka tulevaisuudessa.
Sanna Sanna Sanna Sanna Sanna Sanna Sanna Sanna Sanna öyhön ÖYHÖN ÖYHÖN ÖYHÖN öyhön ÖYHÖN ÖYHÖN ÖYHÖN öyhön ÖYHÖN ÖYHÖN öyhön öyhön Sanna Sanna Sanna Sanna Sanna Sanna öyhön öyhön öyhön öyhön Sanna Sanna Sanna Sanna Sanna öyhön öyhön ÖYHÖN ÖYHÖN ÖYHÖN öyhön ÖYHÖN
Arvaamaton ja äkkiväärä luonne, saa pian sodan syttymään ajattelemattomilla twiiteillään.
Ei mitään narsistia pressaksi, vaikka olisikin kaunis maskotti.
Ei välttämättä seuraavaksi, mutta jonain päivänä. Saletisti natsaa!
Marinilla on eri arvot kuin itselläni, mutta sanoisin että hän on silti hoitanut monia pääministerin töitä hyvin. Presidentiksi en kuitenkaan haluaisi häntä, vaan sille paikalle haluaisin Sari Essayahin, jota puolestaan en haluaisi välttämättä pääministeriksi. Uskon, että nykyisistä kansanedustajista pääministerin tonttia hoitaisi parhaiten Elina Lepomäki, mutta en silti lyttää Marinin toimintaakaan. Rinne oli niin paljon huonompi, että en valita nykytilanteesta.
En. Sannan uudenvuoden puhetta ei kykenisi kuuntelemaan.
Liian nuori. Muualla maailmassa arvostetaan kokemusta. Ja ikä tuo kokemusta. Ei ole hyvä, että meillä on presidentti, joka ei herätä arvostusta.
Kalsea, äärimmäisen laskelmoiva, liian vasemmalla ja persoonaton.
Sannalla on vielä hommia tekemättä hallituksessa ja eduskuntatyössä. Vielä ei ole presidenttiyden aika, myöhemmin kyllä.
Haluan Marinin ulos koko politiikasta, sotkee vain asioita, äänestän Lennu koiraa, tai Tanhupalloa.
Kyllä mutta vasta joskus kaukana tulevaisuudessa. Miksi? No ihan vaikka vain Suoli Nännistöön vertaamalla on ilmiselvää, että Sannassa on enemmän presidenttiainesta. :D
Hyvien poliitikkojen pitäisi pysyä oikeassa politiikassa kansanedustajina, ei vahanukkeina presidentin virassa. Ministereillä on enemmän valtaa.
Ei edusta samoja arvoja mitä itselläni on.