Miksi Egypt on niin täydellinen maa?
Satumaiset maisemat
Ihanat rannat
Ihanaa ruokaa
Ihaniaa ihmisiä
Oli yksi maailman turvallisimpia maita yhdessä listauksessa
Kaikki toimii näppärästi
Kommentit (19)
Kamalat maisemat
Kamalat rannat
Kamalan roskaiset tien varret
Ym
Kamala paikka
Jaaha. Kai siellä nyt edes joku huono puoli on?
Ihan helvetin pölyinen, paskainen ja kuuma mesta. En ymmärrä jotka tuosta yhdistelmästä kiihottuu.
No mitä tuolla on mitä täällä ei ole. Paskaistakin näkyy olevan.
Pakottiko arabimiehesi sinut kirjoittamaan aloituksen?
Kleopatroja faaraoita rosvoja ja TV sarja Poirot . Niilin krokotiilejä ja sfinksejä . Ne Egyptin vitsaukset mitä tuli faaraoille ensin . Sitten myös hebrealaiset sai omansa . Heinäsirkkoja syöjä sirkkoja hiiret rotat paiseet sammakot hyönteiset Mooseksen kirjan stoorista suoraan Egyptin vitsauksia . Yäk. Korona on samaa sars vitsausta .
Vierailija kirjoitti:
Täydellinen siinä missä täällä kehuttu Venäjäkin! Juu.
Venäjähän on jopa parempi kuin egypti.
On se aika täynnä joo, vaikka 90 prosenttisesti tyhjä. Nääs: miljoonan neliökilsan alueella 100 000 neliökilsaa vihreää, eli lähinnä peltoja, joiden seassa monenkokoisia ruskeanharmaita pilkkuja eli satoja kaupunneja ynnä kyliä kuissa asuu arvijolta sata miljoonaa sälliä ja sällitärtä. Kattokaa Kuukkelimapin avaruuskuvia ja suumatkaa.
Eipä lie rapoisetkaan kissanpäivät uoottamassa jos Ethijopia uhkaa patota ylävirralta vetten lähteet omiin sähköntuotantotarpeisiin. Sillon voi Niili vähän kuivahtaa mutapuroksi ja koko Egyptiä uhkaa nälkä ynnä janotus
Egyptissä on sekä faaraoita että juutalaisia ja jokunen kristitty kun Jeesus kävi siellä lapsena . Wikipedia faaraoiden jumalat . Wikipedia faaraot . Niillä todella on tuo oma maansa eikä täällä . Mooseksen lait annettiin Siinain vuorella . Sekin on tuolla eikä täällä. Joten menkää sinne . ABRAHAMILLA oli laillinen vaimo Sara ja orjan kanssa Ismail . Haagar oli tuolta Egyptistä . Ismailit kuuluu itään , eikä tänne.
Ette kuulu tänne kirjoitti:
Egyptissä on sekä faaraoita että juutalaisia ja jokunen kristitty kun Jeesus kävi siellä lapsena . Wikipedia faaraoiden jumalat . Wikipedia faaraot . Niillä todella on tuo oma maansa eikä täällä . Mooseksen lait annettiin Siinain vuorella . Sekin on tuolla eikä täällä. Joten menkää sinne . ABRAHAMILLA oli laillinen vaimo Sara ja orjan kanssa Ismail . Haagar oli tuolta Egyptistä . Ismailit kuuluu itään , eikä tänne.
Rasisti!!!
Ulkomaiset naiset saa siellä tunnetusti egyptiläistä banaania ja ovat siksi tuota mieltä. Paikalliset naiset jotka on operoitu ja ommeltu umpeen eivät välttämättä jaa ap:n käsitystä.
Jätehuolto ainakin on ihan toimivan näköinen. Edistystä.
Somalia Etiopia Sahara Libya on näitä NIILIN maita samaa Egyptiä . Kreikan Aleksandria myös . Etiopiassa toimii tulivuori eikä mikään pieni . Etiopian hoviherra tuli uskoon Jeesukseen 2000 vuotta sitten. Mutta sieltä on viety Israeliin juutalaiset YouTube operation Salomon. Vaikka turhaa se on tietysti kun Salomo nai kleopatroja niin ne on yhtä Egyptiä.
Lihavia mutta kauniita ja karvaisia naisia. Ja onne miehekki liahvia. Hiton homokeeninen maa etnisesti myös, vähän kö Bangladesh, Pohjois-Kurija, Kreikka, Puola, Portugali, Jaappani jaTutisia. Egypti on aika pulskassa kunnossa, vaikka Afrikkaa onhi. Eivät varmaan pääse liikkumaan ku niin tiheäsä asuvat, 100 miljoonaa siellä Niilin laaxossa, tai siis suistossa pääosin
Muslimit on kyllä murheen kryynejä koko maapallolle . Pahaa tekemässä . Ismailin historiaa on Raamatun vanhassa testamentissa Mooseksen kirjoissa joita on 5 kpl . Abraham Iisak ja Ismail Ketura sara Hagar. Mutta myös Sodoman kohtalo . Wikipedia faaraoiden dynastiat . Kartasta näkyy miten pitkälle ulottuu Niili ja Jordan Tigris ja eufrat ne kaikki laskee mereen . Arabian meren oikea nimi on ollut suuri meri ja idän meri . Vanha silkkitie kulki Kiinasta Egyptiin asti .
Eniten ne tietysti tappelee keskenään mutta kristityt joutunut kärsimään näitä ja näiden huonoa käytöstä . Tulee mieleen Loot . Sodoman tuhottiin sen väkivallan tähden ja Loot pelastettiin , kuollut meri on siitä muistona suolajärvet . Mooseksen kirjassa on tää Sodoman tuho . Raamatussa ennustetaan Egyptin kuivuminen ja eufrat kuivuu mutta ei ne vielä ole kuivunut muussa kuin hengellisessä mielessä kuivia. Kuollutta uskontoa .
Tiedättekö montako tulivuorta tuolla onkaan juudeassa myös .
Aika samanaamoja voi tulla Egyptissäkin vastaan, ei ollenkaan sellaista kirjavuutta väestössä kuten vaikka Ugandassa https://www.google.com/search?q=homogenous+countries&client=firefox-b-d…
Täydellinen siinä missä täällä kehuttu Venäjäkin! Juu.