Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsettomat, miten jaksatte?

Vierailija
03.08.2006 |

Menkat tekevät taas tuloaan ja mieli on maassa. Yritystä 7kk keskenmenon jälkeen ja sitä ennen 2,5v. " tulee jos tulee" meiningillä.



Keskenmenon jälkeen tuli jotenkin " pakko" tulla äkkiä uudestaan raskaaksi ja kun ei tullutkaan, tunteet nousevat taas pintaan.



Koko ajan miettii ja suunnittelee eteenpäin, että " jos nyt tulisi raskaaksi" , " jos onkin raskaana, niin ei viitsisi varata matkaa ensi kevääksi" ym. ym. ym...Ja tällä tavalla eläminen on helvetin raskasta, tiedän sen.



Miten te muut jaksatte ja kuinka opitte nauttimaan tästä elämästä sekä luopumaan " kierron mukaan" elämisestä?



Pidin paljon elämästä ennen raskautta ja haluaisin saada saman elämänilon takaisin.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä takana useampi vuosi. Jotenkin sitä on turtunut jo joka kertaseen pettymykseen ja ajattelee että eletään sitten ja katsotaan jos vaikka joskus. Mutta aikaa se otti ja tottahan se saattaa edelleen sattua kovastikin kun kuulee vauvauutisia.

Vierailija
2/2 |
03.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

juuri teitä pitkään yrittäneitä mietin, että kuinka sitä taas saa elämästä kiinni.



Meillä tosiaan ei ollut edes vauvakuumetta aikaisemmin, tuli jos tuli. Tuo km vaan muutti kaiken ja nyt asia on aivan liikaa mielessä. Kun vaan pääsisi takaisin tuohon samaan olotilaan ennen keskenmenoa.



Yritän varmaankin palata vanhan liikuntaharrastuksen pariin ja alkaa taas tosissani urheilemaan. Saisi muita tavoitteita. Nyt olen lykännyt sitä taas, koska olen ajatellut, että ihan turhaan treenaa, jos sitten projekti jää kesken, kun tulee raskaaksi..Taidanpa aloittaa jo tänään.



Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän kahdeksan