Missä voisi tavata miehiä? Missä tapasit omasi?
Ja tämä kysymys vain niille,jotka olette tavanneet omanne aikuisiällä viimeisen 5-10 vuoden aikana.
Kommentit (23)
Minä olen laavuretkellä, minut voi tavata täältä.
Teen juuri iltapalaa, voin tarjota ap:llekin.
Miehet noukkii sinut mistä vaan jos ulkonäkö riittää. Kadulta, opiskeluista, baarista, netistä, töistä...
Tinderistä. Viis vuotta oltu nyt yhdessä 😊
Tapasin mieheni yhteisten ystävien kautta juhlissa. Suosittelen tutkimaan laajennettua tuttavapiiriä sillä silmällä.
Purjehduskerhon juhlista.
Menin tarkoituksella, koska tavoitteeni oli löytää tasokas mies (menin siis isäni seurassa). Hyvän miehen löytäminen on ihan työtä siinä missä muukin. Jotkut toki löytävät tuurillakin, mutta minulla ei sellaista tuuria ollut ja alkoi ikäkin jo tulla vastaan loputtoman odottelun kanssa.
Jos päihteiden käyttö ei häirise niin Uudessakaupungissa ainakin. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b39f0bd2-c3c6-4a69-84ef-61ac39e0dbe4
Tinderiin kun laittaa profiilitekstiin et pildeä ois tarjolla, niin oven taakke tulee pidempi jono kuin Black Fridayn alennusmyynneillä.
Ei niitä miehiä oo vaikea löytää, mut yritäppäs nykypäivänä tehdä vaikutus naisoletettuun, niin saa olla aika taitava shamaani et lumoutuu yhteiseen elämään.
Tinderissä vuosi sitten. Samaa mieltä , paljon pitää nähdä vaivaa. Kävin kaikissa kissanristiäisissä mihin kutsuttiin, tapasin ystäviä ja tuttavia. Tinderissä juttelin joidenkin ihmisten kanssa ja muutaman eri ihmisen kävin treffeillä. Kerran erään miehen kanssa juttu luisti ja muutamien treffien jälkeen kumpikin halusi tutustua enemmän.
Missä tahansa, mutta aloittajakin hakee sitä avaruusleukaista kalsarikirurgia pankkitutkinnolla.
Oi, aloitus ei koske minua.
Vanhanaikaisesti työpaikalla. 😕
Vierailija kirjoitti:
Missä tahansa, mutta aloittajakin hakee sitä avaruusleukaista kalsarikirurgia pankkitutkinnolla.
Tuollainen vielä löytyisi mutta luulen että aloittajalle kelpaa vain kirurgian professori, joka on töiden ohessa suorittanut Kellogg's MBA:n, harrastanut rugbyä liigatasolla opiskelujensa aikana eli ei ole mikään akateemikkonörtti, ja poseerannut mallitoimiston palkkalistoilla kalsarit päällä.
Mitä aloittaja hakee miehestä? Arvot jne.
Ainut toimiva on elää omaa elämäänsä ja odottaa että hän tulee vastaan. Epätoivo ja maaninen etsiminen paistaa kilsan päähän ja karkottaa jokaisen paitsi ne limaisimmat nistit.
Vierailija kirjoitti:
Tinderistä. Viis vuotta oltu nyt yhdessä 😊
Tinder on niin last summer.
Tanssilavan metsässä, tarjous halpaa punkkua.