Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tehokkaimmat vinkkisi nopeaan painonpudotukseen?

Vierailija
23.05.2014 |

Voi apua. Kävin vaa'assa monen kuukauden tauon jälkeen ja järkytyin. Vaatteet ovat kieltämättä hieman kinnanneet mutta en ilman vaakaa olisi uskonut painoni nousseen 4 kg kevättalven aikana!

 

Mitkä ovat parhaimmat, tehokkaimmat vinkkisi painonpudotukseen? Mielellään nopeaan sellaiseen. Pitäisi viikossa tai parissa saada paino takaisin totuttuun uomaan.

 

Vettä ja liikuntaa joo, mutta oletko keksinyt tehokkaan kikan, jolla painon saa putoamaan ja kehon aktivoitumaan painonpudotukseen. Säästöliekille en kehoani haluaisi missään nimessä ja perinteisessä laihdutuksessa se on aina vaarana.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
23.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rasvaimu

Vierailija
2/6 |
23.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syö tuoresalaatteja ja raasteita, kanaa ja kalaa. Pieniä annoksia kolme kertaa päivässä. Ei mitään napostelua. Juo paljon vettä ja vihreää teetä. Liiku kevyesti. Helppoa ja nopeaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
23.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

GFG. Helppo, nopea ja hyviä tuloksia. Ja nälkä ei ole.

Vierailija
4/6 |
23.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa puhdistaa koko ruokavalio. Ei lisäaineita, ei sokeria, vain vähän rasvoja. Paljon vettä. Lisäisin ruokavalioon myös jotakin rasvanpolttajaa laihdutusta tehostamaan. Muista myös vitamiinit ja hivenaineet.

Kannattaa myös aktivoitua kokonaisvaltaisesti. Tee asiat aktiivisesti, lisää hyötyliikuntaa. Älä lössötä sohvalla vaan lähde liikkeelle!

Vierailija
5/6 |
23.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yli 10 vuoden jojoilukokemuksella sanoisin: tehokkain keino on VÄLTTÄÄ nopeaa painonpudotusta, ja hyväksyä hidas. Nimittäin juuri se nopean laihduttamisen yrittämine nsilloin kun ylipainoa oli vielä vähän oli se mikä syöksi minut 10 vuoden ahmimis-teholaihdutuskierteeseen... Ja siitä kierteestä pääsin vasta kun hyväksyin erittäin hitaan laihtumistahdin.

Vierailija
6/6 |
23.05.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Karppaus

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi kahdeksan