Ainaiset saata nan kovettumat jaloissa.
Kommentit (12)
Vierailija kirjoitti:
Mitä ne haittaa?
Tulee rakkoja herkemmin. T. ei ap
Ap, koetapa säännöllisesti kovettumalaastareita ja sitten sellaista turkoosissa pakkauksessa olevaa voidetta, kotimaista, löysin Citymarketista. On parempaa kuin paljon kehuttu Helosan. Mä sain näilllä toisesta jalasta vaivaisenluun kohdalta kovettumat pois, toisesta ei oo vielä lähtenyt.
Ne ei häviä, kun niiden ei ole tarkoituskaan hävitä. Kroppasi tekee parhaansa pitääkseen jalkasi suojattuna
Raspaaminen kovettaa vielä enemmän.
Mene jalkahoitajalle. Se poistaa pahimmat koppurat, niin sen jälkeen sinun on helpompi ylläpitää tulosta.
Laihduta. Lihavan jalat kehittävät helpommin kovettumia. Myös ruokavalio kuntoon, tarpeeksi hyviä rasvoja.
Johtuu ruokavaliosta, pistähän syömiset ensin kuntoon ja odottele sitten koipiesi pehmenemistä.
Vierailija kirjoitti:
Mitä ne haittaa?
Omakohtaisesti pahinta mitä on käydä on että ne kuivat paksuuntumat halkeaa verinahkaan asti. On pirun kipeää ja kestää pitkään parantua.
Scollilla on se pyörivä patterikäyttöinen laite, sillä lähtee kaikki!
Rasvaat sitten HTH-lotionilla aina pesun jälkeen.
Vierailija kirjoitti:
Laihduta. Lihavan jalat kehittävät helpommin kovettumia. Myös ruokavalio kuntoon, tarpeeksi hyviä rasvoja.
Mulla ei nuo hävinneet mihinkään silloinkaan kun painoin 44 kiloa, mikä kokoisellani on jo lievä alipaino. Nyt on kyllä painoa 61, mikä on jo tällaisella hukkakepillä ylipaino nippanappa, mutta en itseäni ihan lihavaksi vielä sanoisi.
Varmaan kakkostyypin diabetes päällä, sehän vetää jalat ihan kauheeseen kuntoon.
Vaihdatko kengät tarpeeksi usein ja ovatko ne sopivan kokoiset?
Mitä ne haittaa?