Missä voi antaa lahjoja työttömille (Millaisen lahjan antaisit työttömälle/ mitä työtön toivoisit?)
Mitä työtön toivoisit?
Voiko mennä itse jakamaan tai katselemaan ympärilleen työkkäristä?
En halua vaan antaa lahjaa siten että se voi mennä jollekin muulle ryhmälle vaan haluan muistaa perinteistä työtöntä.
Ihmettelijöille tiedoksi että syy on henkilökohtainen ja tavoitteet myös!
Kommentit (13)
200 euroa käteistä olisi kiva.
-työtön
No työkkäristä on turha etsiä, eihän sinne pääse prkl ajanvarauksellakaan. Kysele työttömien yhdistyksiltä.
Joku S-ryhmän lahjakortti olis kiva. Kaikki summat kelpaisi.
Itse haluaisin kampaamokäynnin tai jonkun hemmottelun kosmetologille. Lahjakortin jos saisin, ostaisin vaatetta.
Olen naistyötön 24. Tuntemattomalta toivoisin kasvovoidetta, hieronnan tai päänhieronnan hyvässä salongissa tai vaikkapa kivan huivin. Meikkejä ei oikein voi tuntemattomille antaa lahjaksi, tuo kasvovoide vähän rajoilla mutta olen huomannut että ihmiset ostaa kasvovoiteet aina vähän kalliimmasta päästä ja jos ei sovi kasvoille niin kantapäillä tai käsivoiteella sormien väleille ja kynsinauhoille.
Naiselle lahjakortit myös varmoja lahjoja!
Millainen ap budjetti lahjaa kohden ja voin kyllä yksilöidä toiveita enemmänkin ja profiloida erilaisia työttömiä? Ja saattaahan se lahjansaaja ja aito työtön löytyä vaikka näin palstaltakin!
Enpä tiedä... Ihmisarvo vois olla ihan kiva, mutta taitaa olla liikaa vaadittu...
Vierailija kirjoitti:
Sanna Marin antoi meille työttömille lahjaksi aktiivimalli kakkosen ja poisti myös eläkeputken. Samalla tuplasi kehitysavun ja toi alholistit Suomeen. Ps kiittää uusista äänistä ja demareille gallupit tulee olemaan myrkkyä.
Mikähän idea tuosa oli menettää äänestäjiä? Itse en tosin vaihda vaan nukun. Samaa paskaa koko sakki.
Olen työtön mies 27v
Toivon joululahjaksi puista hillosurvinta
Olen 50v työtön. Toivoisin lahjaksi ruokaa , sukat ja pipon.
Anna teille maailmanrauhan. Kunhan pääse alas tv. Jeesus
Vierailija kirjoitti:
Anna teille maailmanrauhan. Kunhan pääse alas tv. Jeesus
Anteeksi kirjoitusvirgeet, olen kotoisin nasaretistä.
Pelastusarmeja.