Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Naistenvaivat, oireilu ja mies

Vierailija
19.12.2020 |

Naisille kysymys mieheltä. Miten voimakkaita naistenvaivojen aiheuttamat oireet, erityisesti mielialassa, teillä itsellänne tyypillisesti ovat ja minkä tyyppisiä ne ovat? Ja se tärkein, mitä toivoisitte meiltä miehiltä niiden aikana etteivät ne pahentuisi ja todennäköisesti molemmilla osapuolilla olisi helpompaa ja mukavampaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näissä on varmasti paljon yksilöllisiä eroja, mutta omalla kohdalla olen huomannut että ovulaation aikaan olen usein kauheassa kiimassa ja tekisi mieli puuhailla monta kertaa päivässä. Parhaiten tietysti auttaa, jos pääsee touhuamaan miehen kanssa :)

Ovulaation jälkeen alkaa negatiiviset oireet; ennen menkkoja saatan olla pari päivää tavallista herkempi itkemään tai ärsyyntymään. Ärsytyksen pyrin silloin peittämään parhaani mukaan, mutta voi olla että haluan olla jonkin verran omissa oloissani etten turhaan kiukuttelisi miehelle. Itku saattaa päästä vaikka jollakin tavalla koskettavasta lehtijutusta, liikuttavasta elokuvakohtauksesta tms.

Juuri ennen menkkojen alkua vatsa saattaa joskus turvota ja tuntua pinkeältä, ja silloin mun on vaikea kokea oloani kovin seksikkääksi. Silloin ei välttämättä tee niin mieli seksiä, ainakaan sellaisissa asennoissa joissa vatsa on selkeästi esillä.

Mieheltä en oikeastaan toivo mitään kummempia tekoja, mutta arvostan paljon jos hän ymmärtää mistä on kyse eikä tee noista numeroa. Ja se on tietysti hauskaa, jos voidaan ottaa ilo irti siitä ovulaation aikaisesta superkiimasta :)

Vierailija
2/3 |
20.12.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies voisi helpottaa oloani vaikka hieromalla jalkojani ja alaselkää, juuri sitä samaa kohtaa kuin synnytyksessäkin, se laukaisee jånnitystä.

Juuri ennen kuukautisia seksi tuntuu aivan taivaalliselta eli sitä kiitos.

Kaikista imbesilleintä mieheltä on sanoa jonkun asian johtuvan ns naisten vaivoista, siitä ajasta kuukaudessa, naisen hormoneista. Emmehän me naisetkaan selitä kaikkea miesten käytöstä miehen hormoneilla jotka kuitenkin ohjaavat täysin kaiken alkaen siitä että henkilö yleensä on mies.

Me ihmiset olemme hormonien ohjaamia olentoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.01.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up