Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Myllypuron leipäjonon paketin sisältö?

Vierailija
06.04.2014 |

Hei,

 

Onko kukaan käynyt tuolla Myllypuron leipäjonossa? Meillä on huono rahallinen tilanne ja joudutaan varmaan ensi viikolla käymään tuolla leipäjonossa. Onko kukaan käynyt tuolla, mitä sieltä saa? Kysyn siksi, että osaisin hieman ennakoida nyt tulevia syömisiä.

 

Kiitos jos joku osaa auttaa.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiran leipäjonossa oli perjantaina.

- Pullo Remy Martin V.S.O.P. konjakkia

- Lounasseteli Chez Dominique ravintolaan

- Laatikko Ramon Allones 898 sikareita

- 500€ lahjakortti stockmannille

 

Kyllä on köyhäksi mennyt tuokin,en mene enää.

Vierailija
2/5 |
06.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

EU-ruoka-avustus eilen: vehnäjauho, makaroni, hapankorppu, pasta kuiva-ateriax2, säilykepunajuuri, sinappi (parasta ennen 2013), lihaleikkelesiivut (iso köntti irtotavaraa omassa muovipussissa, ainoa"tuore" aines, Real leipäsiivujen ohella), sika-nauta säilyke.

Summa summarum: erittäin epäterveellistä, rasvaa ja valkoita vehnää...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

kerran mies kävi ja toi mukanaan: laktoositon maito, 1 mikroruoka, ruohosipuli, pullapitko, paahtoleipä pussi (parasta ennen mennyt pari pv aikaisemmin) ei muistaakseni muuta. jonotti pari tuntia

Vierailija
4/5 |
06.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ruokajonoista voi etukäteen tietää mitä saa, eikä sitäkään kuinka paljon.

Vierailija
5/5 |
06.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kysyinkin, että jos täällä on leipäjonossa joskus käyneitä, että mitä siellä ehkä on tarjolla. Ei olla käyty aiemmin niin ei ole oikein mitään tietoa.

Kiitos vastauksista.

 

t. ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi neljä