tuparilahja
mitä viedä tuparilahjaksi pariskunnalle joilla on jo kaikkea?
maksimissaan 20e sais maksaa?
Tiedän ettei tuolla rahalla saa oikein mitään mutta ei ole enempään varaa
Kommentit (11)
Nyt tulee vähän itsestäänselvyys, mutta ei ainakaan mtn sisustushärpäkettä, ellei pariskunta ole juuri jotain tiettyä toivonut. Viini ja ruoka on hyvä vaihtoehto, 20 eurolla saa hyvän kuoharin, käsintehtyä suklaata tms.
Rinkeleitä, vessaharja, saippua, kahvipaketti, hapankorppuja, hernekeittoa, hillosipuleita, hengareita, matonkutimia, jatkojohtoja, pölyrättejä, siivousaineita, taikasieni, teippiharja, antenninjohto, paineilmaa, vasara, rullamitta, kilo porkkanoita, jouluvalot, reino-tohvelit, hyvä kirja, karkkipussi, seinäkello, lahjakortti, lautapeli, elokuva, kukkia, lumikola/-lapio, kauniit verhot, talipallo, pyykkipoikia, suomen lippu, piirustuspaperia, taikataikinaa, vesivärit, kattomaali, palovaroitin, sisustustarra, kirjekuoria, halogeenilamppuja, ruuveja ja nauloja, nippusiteitä, juomapillejä, kertakäyttöastioita, kääretorttu, viinapullo, kertakäyttökamera, korvatulppia, sisustusviltti, tuikkuja tai kynttilöitä, tulitikkuja, tyhjiä dvd-koteloita... Tuparilahjahan voi olla melkein mitä vain :)
Voit viedä käsinkirjoitetun runon ja laittaa sen taulukehyksiin? Kirjoitin sinulle runon valmiiksi:
On teillä kaunis uusi koti
Hoti hoti hoti
Ja siellä kaunis lattia
Pattia-a-laa
On teillä hieno kaunis katto
Shatto-matto-matto
Ja siellä kattolamppu
Pamppu-pamppu-kankku
Kukat toimii aina! ei kukaan voi olla tykkäämättä tulppaaneista, orkideoista tai ruukkuruususta. myös erikoiskahvi, tee tai käsintehtysuklaa tekee varmasti kauppansa.
[quote author="Vierailija" time="25.03.2014 klo 17:41"]
Kukat toimii aina! ei kukaan voi olla tykkäämättä tulppaaneista, orkideoista tai ruukkuruususta. myös erikoiskahvi, tee tai käsintehtysuklaa tekee varmasti kauppansa.
[/quote]
olen ollut kukkakaupassa töissä, ei kiitos. Samoin en juo kahvia enkä teetä. Mutta ap ei olekaan tulossa meille. ehkä hän tuntee pariskunnan ja tietää onko siellä kukkia vai ei.
Kahdella kympillä ei saa herkkukoria. Viini- tai skumppapullo on oikein hyvä.
[quote author="Vierailija" time="25.03.2014 klo 17:57"]Leipää ja suolaa
[/quote]
Näin
Vie viinipullo tai jokin vähäsen kalliimpi suklaarasia ?