Tajuaako mies ikinä miten paljon menetti, kun ei pitänyt yhteyttä lapsiinsa?
Vai onko se sitten vanhana miehenäkin niin ettei kiinnosta yhtään?
Kommentit (4)
Ei, sitten kun se on vanhamies se ottaa yhteyttä näihin hylkäämiinsä lapsiin ja kertoo että on aina rakastanut ja halunnut pitää yhteyttä, mutta sinä ja feministi sossut sen estivät. Lapset myös haluavat uskoa sen koska on minäkuvalle ollut todella raastavaa että omaisä on hyljännnyt.
Samaa olen minäkin miettinyt. Isä, joka oli oikeasti hyvä isä ja paljon lasten kanssa, hävisi pari vuotta eromme jälkeen käytännössä kokonaan lasten elämästä. Satunnaisesti näkevät ja soittelevat. Poika on niin kyrpiintynyt, ettei edes vastaa isänsä puheluihin. Tyttö sentään joskus juttelee ja tapaa.
Saa nähdä katuuko joskus. Jotenkin kyllä epäilen. Niin nuija, ettei tajua.
Minä en ole menettänyt yhtään mitään, vaikka isääni ei olekkaan kiinnostanut yli kymmeneen vuoteen minun, tai sisareni, elämät. Parempi vain, että on pysynyt poissa, hyvin me ollaan pärjätty ilmankin. t. yks 16-vuotias