Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Pienet koru yrittäjät, vaneria ja nahkaa

Vierailija
16.11.2020 |

Onpa paljon pieniä koruyrityksiä, jotka tekee näyttäviä korviksia... Hintahaitaria löytyy. Mistä niistä tietää paljonko on itse tehty, osa näyttää ebaystä tilatuilta?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä, mutta se on pakko sanoa, että jotkin yli-isot vanerilätkät korvissa ei kovin hyvältä näytä.

Vierailija
2/2 |
16.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suoraan voi sanoa, että halvimmat on tilattu jostain, omaa työtä korkeintaan koukkujen kiinnittäminen jos sitäkään. Jos hinnasta ottaa puolet pois niin se on suurin piirtein se summa, mikä jää yrittäjälle käteen, ja jos kyseessä on monimutkainen malli niin halvalla ei kyllä saa omaa designia.

Yksi hyvä keino on googlen kuvahaku. Ottaa selkeimmän kuvan ja pistää käänteiseen hakuun ja katsoo, tuleeko samanlaisia vastaan. Tai ihan hakusanoilla etsii.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla