Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miehen mainintatauti

Vierailija
05.03.2014 |

Tiedätte varmaan mitä tarkoitan mainintataudilla.. Puheessa alkaa vilahdella joku tietty henkilö niin että tulee mieleen miksi se tässä piti mainita ja liittyy.

En ole eilisen teeren tyttöjä, kokemusta on petetyksi tulemisesta. Nyt olen huomannut että miehen puheessa vilahtelee tämä sama ihminen jatkuvasti ja milloin mistäkin syystä ja seuraan sydän karrella ettei vaan tämäkin mies.. :( minusta se taisi olla edellisessä suhteessa ensimmäinen merkki ihastumisesta. Sydäntä särkee :(

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole vielä pannut sitä eikä tajua että on ihastunut siihen. Ihan on vielä vilpitön. Sitten kun vaikenee yhtäkkiä tyypistä täysin, sitten on askeleen ottanut. Siinä tapauksessa on joko omituisen hiljainen tai vaihtoehtoisesti höpisee hirveästi niitä näitä peitelläkseen tapahtunutta. Wait and see.

Vierailija
2/3 |
05.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tsemiä ap...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pudota mies kyydistä ennenkuin hän pistää sinut pois. Jos kerran merkit siltä näyttävät, niin pistä suhde jäihin ihan reippaasti, ei riidalla, vaan nätisti. Sano vaikka, että haluat miettiä tilannetta ja haluat, että eroatte toistaiseksi. Turha siinä on itseään köyhässä hirressä roikottaa kun pääsee siitä vielä suhteellisin kuivin jaloin poiskin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi neljä