Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Voiko netissä rakastua?

Vierailija
20.02.2014 |

Mä taidan olla rakastunut yhteen nettimieheen!  Joka ilta tavataan netissä. Miten tää voi olla mahdollista?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä "rakastuin" nuorena ja tyhmänä, mutta ei se kyllä jälkikäteen ajatellen rakkautta ollut, pelkkää omien haaveiden projisointia. Nyt seurustelen toisen netissä tapaamani miehen kanssa, mutta rakkaus astui kuvaan vasta tapaamisen jälkeen ajan kanssa. Kai niistä virheistä voi oppiakin. Tajuan nyt, että netissä ihmisestä näkee vain pienen osan ja todellisuus voi olla jotain täysin muuta. Nykyiseni oli ihana netissä ja vielä ihanampi livenä, mutta silti kesti aikansa ennen kuin uskoin, että hän on rakkauteni arvoinen.

Vierailija
2/5 |
20.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei voi puhua täydellisestä rakkaudesta. Netissä voi ihastua, tai jopa hullaantua toisesta henkilöstä, jonka kanssa viestittelee ja vaihtaa ajatuksia.

Rakastuminen vaatii läheisyyttä, koskettamista, eleitä, ilmeitä, äänen painoa, syvempää tutustumista, jne. Siis kokonaisvaltaista kumppanin läsnäoloa kaikilla aisteilla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hahhhaa chatissä?

Vierailija
4/5 |
20.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu mitä arvostat suhteessa ja toisissa ihmisissä. Jos olet kauhean fyysinen ihminen tai vaadit kumppaniltasi enemmän ulkoisia kuin sisäisiä piirteitä, niin en usko, että tuo on mahdollista.

Vierailija
5/5 |
20.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen voin sanoo suoraan että netin kautta ei oo mahdollista rakastua, vaativampaa mut ihastuminen on vähä mahdollisempaa, oikeesti tavata, tietää paremmin kun se aitoa läheisyydet, kosketus sen mahdollistaa.