Joudun olemaan yksin avioliittoneuvonnassa!
On niin noloa mennä joka kerta yksin. Puoliso ei ole tullut kertaakaan paikalle. Ensi kertalla viimeinen kerta, koska puolisoa ei ole näkynyt. Hävettää!
Kommentit (8)
Varaappas aika vaikka sellaiselle taholle, joka tukee sinua avioeron hetkellä, jos pää ei yksin kestä käsitellä. Sianjättöaika, muru.
Meinasittako laittaa eropaperit vetämään?
Onko teillä ongelmia avioliitossanne?
Onpa kurjaa :( ehkä kannattais panostaa sellaiseen puolisoon joka haluaa panostaa avioliittoon? Kauheen hyvä merkkihän toi ei oikein ole :/ voimia
Saman kokeneena eipä tuohon oikein ole muuta vaihtoehtoa kuin ero. Miehesi ei arvosta sinua enää.
Satsaa itseesi ja hyvinvointiisi erossa ja etsi terapeutti, joka voi tukea sinua siinä (ei Vastaamo).
Voi olla, että joskus tulevaisuudessa vielä kiität miestäsi nousta ohareista, koska ne avasivat silmäsi parisuhteenne tilanteelle sen sijaan että olisitte yrittäneet yhdessä ehkä vielä vuosia.
Been there, done that.
Taitaa olla avioero tulossa?