Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka vaikeaa on saada lisaa sairaslomaa masennuksen vuoksi? Sain 2kk. En haluaisi menna samalla laakarille. Onko siita jotakin haittaa Kelan kannalta?

Vierailija
24.07.2006 |

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole tiennytkään, että yli 2 kk:n sairaslomaan tarvitaan jotain erityislausuntoja. Minulle tyrkytettiin oikein tuota 2 kk:n sairaslomaa, mutta en halunnut ottaa niin pitkää lomaa. Ensin otin 1 kk:n loman ja sitten sitä jatkettiin 2 viikkoa. Oli kyllä tarpeen. Vaikutti siltä, että lomaa sai helposti, mutta se kyllä oli ainoa oikea ratkaisu, että jäi lomalle. En olisi muuten jaksanut.

Vierailija
2/5 |
25.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olin kuukauden sairaslomalla edellisen vuoden puolella ja siitä parin kuukauden päästä lisää. Yhteensä lomaa tuli enemmän kuin 2 kk. Lääkäri ehdotti itse lomaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikä kelakaan puutu kovin äkkiä lääkäriin. Sitten jos esim. kuntoutus tms. aiheellinen voi kela passittaa valitsemalleen lääkärille. Kyllä ensimmäinen 6 kk saat olla ihan rauhassa kunhan hoito on suunniteltu jne.

Vierailija
4/5 |
24.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen aivan loppu. voinko saada lisää?



Voimani riittävät lasten huolenpitoon , ei muuhun. En kerta kaikkiaan jaksa.



ap

Vierailija
5/5 |
24.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän viisi