Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Onko sisätutkimus aiheuttanut synnytystä kenellekään?
28.01.2014 |
Viikko sitten oli sisätutkimus rv 36 josta supisteli 7h lievästi mutta selvästi. Tänään oli toinen rv 37 ja supistellut muutaman tunnin. Lähinnä toivon ja odotan että loppuisivat jotta saan nukuttua. Aika tujuja ja ottavat kohdunsuulle. Auki kahdelle sormelle, mitä tuolla lie nyt tapahtuu.. Onko sisätutkimus aiheuttanut synnytystäsi? Uus juttu mulle tämä :) Ei oo ennen ollu kyllä vaikutusta minkään sortin ronkkiminen.
Kommentit (2)
Mulla myös sisätutkimuksesta synnytys käynnistyi vauhdilla. Sitä ennen melkein vuorokauden supistellut, mutta tutkittaessa ei vielä ollut edes alkanut. Ja tutkimuksen jälkeen se oli menoa :D
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Mulle lääkäri teki käsin jotain kohdunsuulle(??) alatutkimuksen yhteydessä kun synnytykseni oli heikosti aluillaan, mikä vauhditti supistuksia roimasti. Kysyi siis haluanko vauhtia ja teki luvallani jotain... Olin siis valmiiksi prenalla mutta synnytys käynnistyi itsestään.