Milloin uskallan ....
Tuli petettyä vaimoa. Vaimo on ollut nyt kaksi viikkoa saikulla. Akka vaan makaa sängyssä, nukkuu,syö lääkkeitä ja välillä kun on tajuissaan lääkekoktailista niin karjuu ja haukkuu mua. Huomenna vaimon pitäisi mennä lääkäriin kontrolliin. En ikinä uskonut että vaimo noin romahtaa pettämisestä. Milloin mä uskallan kerätä tavarani ja jättää vaimoni. Pitääkö mun selostaa akan tilannetta sen sukulaisille ja pyytää joku vahtimaan tänne??
Kommentit (5)
Katso peiliin. Aika pöljä olet. Sä et kuitenkaan ole Helsingin suomenruotsalainen eliittimies joka hoitais nämä mokat tyylikkkäästi perinteiden mukaan. Ryssit sitten kai oikein kunnolla. Mitä täällä palstalla valitat.
Vaikka teitkin väärin, et ole vastuussa toisesta ihmisestä. Voit lähteä ihan koska tahansa. Parisuhteessa oleminen on täysin vapaaehtoista... pettäjillekin.
Aika paha. Pelottavaa. Tässä on sitten se kauhein pettämisjuttu minkä olen lukenut.
Mutta kerroit rehellisesti mitä tuli tehtyä? Jos näin on, ansaitset halauksen rehellisyydestä. Mäkin kerroin miehelle kun kesällä tuli touhuttua, ei ollu helppo kertoa!
Siis kenen kanssa petit ja miten vaimo sai tietää. Ihminen romahtaa aika perusteellisesti näissä pettämisjutuissa. Ei mikään pikkujuttu. Ajattelepa ihan itteskannalta!!!