Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

KESÄHAASTE, joko lomat lopuillaan?24.7.

24.07.2006 |

Heissan!! Meillä alkaa lomareissu olla lopuillaan ja palaillaan pohjoiseen päin ja arkeen jälleen!!

Kivaa on ollut reissata ja nähdää muutakin kuin oma lähikauppa, =D

Painokin pysynyt hyvin hallinnassa, on jopa laskenut!!! nyt viikossa lähtenyt 1,8kiloa!!! Eli aamupaino syönnin jälkeen oli tänään 62,5kg. Miten muilla menee?

Tän enempää en jouda nyt höpiseen tässä, kun pitää valmistautua lähtöön. Ilmoittakaa itsestänne!!!

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
24.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lomista ei paljon meidän perheellä tietoa.Itse oon ollu koko kesän osa-aikatyössä ja mieskin piti vain viikon loman heinäkuun alussa.Kävinki viime viikolla kurkkaamassa mutta ei sit tullu aloteltua pinoa kun on ollut niin hiljaista.Jospa tää syksyä kohti piristyisi.

Sukkanukalla vaan jatkuu painon putoaminen,hienoa!Mulla tökkii pahasti!Ei edes huvita vaa`alla käydä.Mut jospa se into löytyisi..

Mitäs meidän raskaana oleville kuuluupi?Toivottavasti voitte " paksusti" !

Ja mitäs kuuluu tommylle,dimexile,vuffille...

Vierailija
2/7 |
24.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pariin viikkoon en ole päässyt pinoon kun ollaan oltu reissussa, mutta nyt ehdin hetkeksi koneelle! Ihan tuoretta tietoa mulla ei ole painosta, viimeviikon lopulla kävin viimeksi niin silloin painoa oli 63,1kg, eli ihan mukavasti paino-asiat on, koska varsinaisesti en ole painoa edes pudotellut, se on lähtenyt vähän niinkuin itsekseen! =)



Sukkanukalla on mieletön tahti päällä, tosi hienoa!!! Ohi olet mennyt minusta jo aika reilusti.



No palaan taas jokupäivä kurkkaamaan ja kertomaan uusia tuloksia!

Mukavaa heinäkuun loppua kaikille!



163cm 71,5 (79)/ 63,1kg / alle 65



T;Dimex

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
26.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänään muistin mennä aamusta vaakaan, ja hups sentään, painoa olikin lähtenyt viimeviikosta -600g! Joten sain saman kuin Sukkanukka viimeksi, eli 62,5kg! =)

Olin ihan suu auki vaa' alla, että miten se nyt tuollaista lukemaa näyttää. Mutta eipä siinä mitään, kyllä tulos kelpaa! Luulin vaan että tuskin ainakaan noin paljon putoaa, varsinkin kun on reissussa tullut oltua ja vaikea kyläillessä miettiä syömisiään. Pitääkin kaivaa muuten mittanauha esiin, ja laskea sentteinä tähänastinen muutos tammikuun lopusta. Luvun täytyy olla iso, koska silloin käytin housuja kokoa 42 ja 44, ja nyt mun uusimmat housut ovat kokoa 38! Ainut mikä tässä hommassa harmittaa, on se, että rinnat ovat kutistuneet tosi pieniksi, mutta se nyt on pientä kun ajattelee miten muuten näyttää ja tuntuu niin paljon olo paremmalta.

No, tässäpä tällä kertaa, palaillaan taas!

Vierailija
4/7 |
27.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiva nähdä että täällä vielä porukkaa on. Ja muutamalla tuo painonpudotuskin vielä sujuu.



Me palattiin perjantaina veneilemästä jossa tosiaan neljä viikkoa oltiin. Ilmat olivat ihanat ja kaikki meni ihan mukavasti (polvi kipeytyi ja nilkan nyrjäytin :-). Syömisiä ei kyllä tullut yhtään vahdittua :-( Hyvä puoli tietysti että tuli mansikoita ja herneitä vedeltyä ihan kiitettävästi.



Tiistaina kävin neuvolassa ja kaikki oli ok. Ehtihän sitä viikkojen aikana välillä vähän miettiä että onko siellä ketään vai ei, vaikka maha kyllä pullottaa jo vähän ja ekat liikkeetkin olen mielestäni jo tuntenut. Painoa vaan tuli vähän liikaa, reilut 3 kiloa! Ihan mässäilyn vikaa, täytyy yrittää taas palata ruotuun kun arki koittaa. Olen tämän viikon saikulla kun tuo polvi päätti ruveta reistailemaan, vanhuus ei tule yksin ;-) Ensi tiistaina rakenneultraan, ei malttaisi odottaa....



Oliko täällä joku muukin raskautettu? On tuo loma vissiin pehmittänyt aivot kun en muista....



Aurinkoista päivää toivottelee

Mirabella ja Albert rv 17+3

n. 83 kg, tavoite alle 90 kg

Vierailija
5/7 |
28.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osakkeet lähti just laskuun 100-0.... Voi ...ttu!!!

Joko siellä mun siskolla oleva vaaka on ihan per......tä tai sit mulla on menkkojen aika ja turvotusta kun oma vaaka tällä kotona näyttää aivan armottomia lukemia!!!



Eli paino oliskin sitten noussut 1,2kiloo!!!!! Vaaka näytti tänäaamuna 64,5!!!!! 8/ Ei hitto soikoon. Systeri kyllä väitti et hänen vaaka on kyllä ihan paikkansa pitävä, mutta epäilenpä suuresti. Eihän nyt yhtäkkiä voi paino noin heilahdella miten sattuu.



Täytyy vissiin meikäläisen vetäytyä mietiskelemään syntyjä syviä ja palata asiaan sitten kun todellista tulosta on tullut,eli ainakin se 63.3 takas. Hävettää jo tää mun jojoilu, aina vaan et eipäs ollutkaan kun näin ja näin...



Tsemppiä vaan teille!!! Tosi hienosti menee dimex ;)

Vierailija
6/7 |
28.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lomailut on täälläkin lomailtu. Ja painokin pysynyt kurissa, kiitos koko päivän jatkuvan pahoinvoinnin... =/ Kummallista, esikoiselta ei pahaa oloa ollut, nyt kestää aamusta iltaan. Mikään ei maistu, mutta jotain on pakko yrittää syödä, muuten pönttö kutsuu. Ja väsymys valtava, ei meinaa ikiliikkuja-uteliaan esikon kanssa jaksaa touhuta muuta kuin kotona, kun on kaikki vaarallinen laitettu piiloon. Reilu viikko ois vielä ekaan ultraan, sitten näkee varmasti, että onko kaikki hyvin. Toivotaan.



Koittakaahan leidit jaksaa kirjotella kuulumisia, kiva käydä lukemassa!



T. Kieppuli + nasu 10+5

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
01.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oli tuo heinäkuu miehen lomakuukausi niin kuin monella muullakin. Ei siinä aikaa jäänyt koneella roikkumiseen. AHkeraan oltiin sitä omaa taloa rakentamassa. Lapset olivat jopa pari viikkoa hoidossa jotta saatiin oikein rauhassa painaa aamusta iltaan töitä. Olisi sitä luullut että sillä tappo tahdilla olis edes jokunen kilo lähtenyt vaan karu totuus iski... ei mitään ole lähtenyt ei siis yhtään mitään. Tasan 68 näytti vaaka saamaa kuin loman alussa. Toivotonta. Kyllä sitä tosin tuli syötyä vähän mitä sattui mutta silti luulis kulutuksen voittaneen.

Epätoivo alkaa iskeä että noinko nuo muutamat kilot tuohon jäävät roikkumaan. Täytyy alkaa psyykkaamaan itseään oikein kunnon syksyn rutistukseen.



Hienosti teillä jollain oli kuukausi mennyt.

Raskaana oliville ei voi sanoa muutakuin että kyllä vähän kateeksi käy.



-Vuffi-