Onko normaalia, että mies
tunkee mukaamme saunaan ja ulkoaltaaseen, kun mulla naispuolisia kavreita kylässä. Uima-asut kaikilla päällä. Mua itseäni hieman häiritsi.
Kommentit (13)
Laittakaa mielipiteitä lisää t. ap. Mietin, että rupeanko valittamaan vai olenko hiljaa...
No tottakai miehet haluaa katsella paljasta pintaa jos se pinta on kunnossa, eli kropat ok.
No, ei kuulosta kauhean kivalta. Mua ainakin sinun kaverinasi häiritsisi ukon mukaan tunkeutuminen.
Hyi helvetti. En haluis, että ystäväni mies tulisi samaan saunaan tai altaaseen... Mitä hän siellä tekisi?
Millaista MIESTÄ kiinnostaa akkalauman höpinät?
Meillä ainakin näkyy vaan tennareiden pohjat oviaukossa, jos kerron, että on tyttöjeniltaa luvassa.
Ilman meitä sä et osaa ajatella? Luulisi sun tietävän, miltä susta tuntuu...
Ja joo, voin kertoa, että on miehiä, joille tuo on normaalia, syystä jota ei varmaan tarvii kertoo...
Suurin osa terveistä miehistä ei tekisi noin. Ellei vaan ole todella seksistinen, eikä ole erikseen kielletty.
Niin no.. kyllä minuakin häiritsisi ja loukkaisi, jos tilanne sattuisi omalle kohdalleni. Minulla on huono itsetunto ja sen takia tuntuisi pahalta, että mies pyrkisi samaan altaaseen vähäpukeisten kaverieni kanssa. Mutta että onko se normaalia, niin se varmaan riippuu miehestä. Onko miehelläsi omia kavereita, joiden kanssa viettää aikaa? Jos hänestä tuntui yksinäiseltä, ja sen takia halusi tulla teidän seuraanne? Eri ihmisillä on myös erilaisia saunakäytäntöjä - toiset ovat hyvinkin tottuneita sekasaunojia, toiset taas eivät harrasta sellaista. Kannattaa varmaan kuitenkin kertoa miehellesi, että asia häiritsi sinua.
Sillä on varmaan hyvä libido. Tai voisi ymmärtää jos se on perheestä jossa sillä oli paljon siskoja ja vaikka ainut poika..
Toisille se on luonnollista, eikä siinä ole mitään ihmeellistä. Tunnen pariskunnan, joka kutsui saunailtaa viettämään, ja niin sitä sitten saunottiin sulassa sovussa kaikki sukupuolesta riippumatta. Ei ollut onneksi mitään seksististä, joten hyvin meni ja kiva ilta oli. Ehkä tuokin mies (ja sen vaimo) on tottunut saunomaan sukupuolesta riippumatta? Uikkarit päällä vielä, niinhän sitä kylpylöissäkin eli julkissa paikoissa ollaan. Siinä mielessä ei kait sen kummempaa?
Sun mies herkuttelee katseellaan "kiellettyä hedelmää". Koska sitä on tarjolla, mies ei voi vastustaa kiusausta "syödä silmillään".
Heteromiehet on visuaalista sakkia, kaikki viehättävyys naisessa kiihottaa. Oli se sitten oma, tai vieras naaras. Ei se reppana voi itselleen mitään.
on, mies on mies ja haluaa nähdä maisemia...