Aikuisten ihmisten julkikosimiset ällöttää
Kun joku viidkymppinen papparainen jossain nobody-tilaisuudessa palkitaan, niin tämä pelle kosii julkisesti! ällöttävän lapsellista toimintaa aikuisilta ihmisiltä!
Kommentit (7)
Kyllä se, "no jaa kai sitä vois sitten ihan virallisestikkin yhessä olla... ka mennäänkös sitä sitten naimisiin?" -kosiminen on ymmärrettävästi paljon parempi vaihtoehto. Mitä sitä turhia pönöttämään senkin suhteen.
Itse en tykkäisi, mutta pakko sanoa että kyseisen henkilön tyylin tämä sopi hyvin.
Aloittajan kaltaiste ihmiset ällöttävät ja kaikkia läheisiään käy kovin sääliksi.
Mä oon miettinyt että ehkä jotkut haluaa julkikosia koska silloin toisen osapuolen on erittäin vaikea kieltäytyä. ;D
Miksi välität jos kerran koko tilaisuus oli sinulle ihan nobody? Ei luulisi silloin olevan paskankaan väliä mitä siellä kukakin viiskymppinen papparainen tekee.
[quote author="Vierailija" time="18.01.2014 klo 13:08"]
Mä oon miettinyt että ehkä jotkut haluaa julkikosia koska silloin toisen osapuolen on erittäin vaikea kieltäytyä. ;D
[/quote] Mä mietin kans samaa, pakko sanoa joo, ettei tarvita kaikille muuta selitellä. Tuo jossakin telkkariin menevässä suorassa ohjelmassa kosiminen alkaa olla minunkin mielestä jo tylsää. Valitsisin kosimiseen mielummin jonkun kauniin ja rauhallisen paikan, en tuollaista, yök. :-/
Tämä pelle? selvä..... Voi vain arvata millainen henkilö tämänkin aloituksen on tehnyt... Kateellinen? Kenties hieman katkera? :,D